HomePiłka nożnaEl. LE: Wisła Kraków rozbita! Rapid zorganizował sobie trening strzelecki [WIDEO]

Źródło: Własne / Polsat Sport

Wisła Kraków przegrała z Rapidem Wiedeń aż 1:6 i tym samym zakończyła swoją przygodę z eliminacjami do Ligi Europy. Gola honorowego dla Białej Gwiazdy strzelił niezawodny Angel Rodado.

Wisła Kraków na łopatkach

Wisła Kraków przystąpiła do rewanżowego meczu z Rapidem Wiedeń po przegranej 1:2 w pierwszym spotkaniu oraz bezbramkowym remisie z Polonią Warszawa w Betclic 1. lidze. Rewanż na Allianz Stadion rozpoczął się od bramki zdobytej przez Guido Burgstallera w 6. minucie gry. Już po 24. minutach gospodarze prowadzili 2:0. Zdobywcy Pucharu Polski stracili piłkę w kole środkowym, która następnie trafiła do Diona Bejlo. Chorwat w sytuacji sam na sam pokonał Antona Cziczkana. Siedem minut później Burgstaller miał na swoim koncie dublet. Były zawodnik Schalke 04 wykorzystał podanie z prawego skrzydła autorstwa Moritza Oswalda. Skrzydłowy Rapidu miał również udział przy kolejnej akcji bramkowej, ponieważ zagrał do Isaka Janssona, a ten następnie wypatrzył Burgstallera. Napastnik przymierzył zza pola karnego i skompletował hat tricka.

W 41. minucie Cziczkan obronił rzut karny wykonywany przez Mamadou Sangare. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy piątą bramkę zdobył Raux-Yao, który wykorzystał podanie Janssona. Szwed przed finalnym zagraniem zatańczył z Rafałem Mikulcem.

W drugiej połowie najpierw gospodarze podwyższyli prowadzenie. W 78. minucie długie podanie za plecy Mikulca wykorzystał Christoph Lang. Następnie Angel Rodado strzelił gola honorowego i tym samym ustalił wynik spotkania. Wisła Kraków w 3. rundzie eliminacji do Ligi Konferencji UEFA zagra ze Spartakiem Trnawa. Natomiast Rapid w 3. rundzie eliminacji do Ligi Europy zamierzy się z Trabzonsporem.

Rapid Wiedeń – Wisła Kraków 6:1 (5:0)
Bramki: Burgstaller, 24. Beljo, 30. Burgstaller, 35. Burgstaller, 45. Raux-Yao, 78. Lang – 80. Rodado
Żółte kartki: Jansson
Wyjściowy skład Rapidu Wiedeń: Hedl – Oswald, Hofmann, Raux-Yao, Auer – Sangare, Grgic – Seidl, Jansson – Burgstaller, Beljo
Wyjściowy skład Wisły Kraków: Cziczkan – Jaroch, Uryga, Colley, Mikulec – Carbó, Sapała, Baena, Rodado, Sukiennicki – Zwoliński

Kulesza wesprze kluby poszkodowane w powodzi. Podał konkretną kwotę
Tuchel go wypychał, Kompany ubóstwia. Niedoceniana gwiazda znów rządzi w Bayernie
Z Bayernu Monachium do Betclic 1. Ligi. To może być ciekawy transfer beniaminka!
David Raya niczym Szczęsny! Kapitalna parada bramkarza Arsenalu [WIDEO]
Historyczny gol Yamala! Nawiązał do rekordu kolegi z drużyny
Hansi Flick chwali Lewandowskiego po meczu z Monaco. Zwrócił uwagę na jedną rzecz