HomePiłka nożnaFortuna 1 liga: Wisła Kraków przekonująco wygrywa z Podbeskidziem

Fortuna 1 liga: Wisła Kraków przekonująco wygrywa z Podbeskidziem

Wisła Kraków pokonała na własnym stadionie Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1. Finaliści Pucharu Polski wrócili na zwycięską ścieżkę po remisie z Resovią Rzeszów.

Wisła Kraków

Konrad Swierad / Alamy

Hiszpańska Wisła

Piłkarze “Białej Gwiazdy” objęli prowadzenie w 16. minucie gry. Uderzenie Angela Baeny wyśmienicie obronił Patryk Procek, ale przy dobitce Jeusa Alfaro był już bezradny. Dla byłego zawodnika FC Barcelony B to drugie trafienie w bieżących rozgrywkach.

Dziesięć minut po hiszpańskim ciosie Podbeskidzie doprowadza do wyrównania. Eneko Satrústegui popełnia fatalny w skutkach błąd, ponieważ wystawia futbolówkę rywalowi, a konkretnie Miroslavovi Iliciciowi. Ten następnie decyduje się na wykończenie efektownym lobem.
Trzynastokrotni mistrzowie Polski za wszelką cenę chcieli odpowiedzieć jeszcze w pierwszej połowie i ostatecznie dopięli swego w 32.minucie. To właśnie wtedy dał o sobie znać ten, na którego wszyscy przy Reymonta liczą najbardziej – Angel Rodado. Lider klasyfikacji strzelców Fortuna 1 ligi (16 goli) wykorzystał ogromne zamieszanie w polu karnym drużyny gości.

Po zmianie stron “Wiślacy” w dalszym ciągu dyktowali warunki, a wynik spotkania ustalił w 93. minucie Patryk Gogół. Warto również wspomnieć o interwencji VAR-u, który ostatecznie anulował rzut karny za zagranie ręką autorstwa Piotra Tomasika.

Po 30. kolejkach Wisła zajmuje trzecie miejsce na zapleczu PKO BP Ekstraklasy. Do drugiej Arki Gdynia podopieczni Alberta Rude tracą sześć punktów. Z kolei Podbeskidzie Bielsko-Biała wyprzeda jedynie spadkowicza z Sosnowca.

Wisła Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1 (2:1)

Alfaro, 32. Rodado, 90+3. Gogół – 26. Ilicic

Borussia jedną nogą w finale Ligi Mistrzów! Hummels wykorzystuje błąd w kryciu [WIDEO]