HomePiłka nożnaWisła Kraków świętuje! Piłkarze przerwali konferencję prasową [WIDEO]

Wisła Kraków świętuje! Piłkarze przerwali konferencję prasową [WIDEO]

Źródło: Polsat Sport

Wisła Kraków w heroiczny sposób, odrabiając straty w samej końcówce, pokonała Pogoń Szczecin w finale Pucharu Polski. Polsat Sport udostępnił nagrania z świętowania zdobycia tego trofeum.

Krzysztof Porebski / PressFocus

Euforia w Wiśle Kraków

Pogoń Szczecin wyszła na prowadzenie w 75. minucie finału Fortuna Pucharu Polski przez bramkę Efthymios Koulourisa. Wisła Kraków rzuciła się do ataku próbując za wszelką cenę wyrównać rezultat starcia i ostatecznie udało im się to w dosłownie ostatniej chwili – dziewiątej minucie doliczonego czasu gry. Eneko Satrustegui podłączył tlen doprowadzając do wyniku 1:1, by w dogrywce ostateczny cios zadał Angel Rodado.

Wisła Kraków po raz piąty w swojej historii zdobyła Puchar Polski. Dzięki temu zwycięstwu zagwarantowali sobie udział w kwalifikacjach do Ligi Europy. Euforia po wygranej była niesamowita – piłkarze wraz z prezesem Jarosławem Królewskim i sztabem szkoleniowym przeżywają cudowne chwile, co udostępniły kamery Polsatu Sport. Zawodnicy przerwali nawet konferencję prasową.

Biała Gwiazda wciąż walczy o awans do Ekstraklasy – w tej chwili znajdują się na piątej lokacie 1. ligi. W poniedziałek zmierzą się w wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec.

D’Artagnan z Moguncji. Niemcy mają nowego „Straßenkickera”