HomePiłka nożnaWiadomo, kto pokaże Ligę Europy i Ligę Konferencji! Wielkie zmiany

Wiadomo, kto pokaże Ligę Europy i Ligę Konferencji! Wielkie zmiany

Źródło: Polsat Sport

Aktualizacja:

Telewizja Polsat nabyła wyłączne prawa do transmitowania meczów Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy. Umowa obowiązuje przez trzy sezony.

Action Plus Sports Images / Alamy Stock Photo

Liga Europy i Liga Konferencji Europy w Polsacie

Polsat będzie stacją, która pokaże mecze Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy w najbliższych latach. Telewizja podpisała umowę, dzięki której przez najbliższe trzy sezony będzie miała wyłączne prawa do transmisji tych rozgrywek.

Stacja pokaże zatem każdego sezonu 189 meczów Ligi Europy oraz 153 spotkania Ligi Konferencji Europy.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Telewizja Polsat nabyła od UEFA wyłączne prawa do pokazywania w Polsce Ligi Europy i Ligi Konferencji. Cieszymy się z fantastycznej współpracy z UEFA i jesteśmy przekonani, że Liga Europy i Liga Konferencji w nowej formule rozgrywek będą doskonałym produktem i atrakcyjną ofertą dla fanów piłki nożnej. To właśnie w Lidze Europy czy Lidze Konferencji mamy szansę zobaczyć polskie drużyny, które przez 31 lat do Ligi Mistrzów dostały się niestety tylko 3 razy. Nasze rozgrywki będą szansą na zobaczenie i polskich drużyn i europejskich gigantów, takich jak Manchester United, londyńskie Tottenham i Chelsea, AS Roma czy FC Porto – powiedział Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat.

Reforma rozgrywek

Od tego sezonu europejskie puchary przechodzą metamorfozę. W Lidze Europy nie będzie fazy grupowej. Zastąpi ją faza ligowa. Uczestniczyć w niej będzie 36 zespołów. Każda drużyna rozegra 4 mecze u siebie oraz 4 mecze na wyjeździe z 8 rywalami, którzy zostaną wcześniej wylosowani.

Osiem najlepszych ekip awansuje do 1/8 finału. 16 kolejnych drużyn powalczy o pozostanie w turnieju w dodatkowej rundzie.

W Lidze Konferencji Europy zaś zasady i liczba drużyn się nie zmieniają. Różnica polega tylko na tym, że drużyny będą rozgrywać w fazie ligowej 3 mecze u siebie i 3 na wyjeździe. Reguły kwalifikacji do fazy pucharowej są takie same jak w LE.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Relację na linii Athelticu Bilbao i Nico Williamsa są napięte! Klub jest bardzo stanowczy
Pomocnik Wisły o przejściu Rapidu. “To jest naprawdę realne”
Śląsk wyrwał punkt. Lechia nie dowiozła zwycięstwa [WIDEO]
Adrian Siemieniec: Bardzo ważne jest rozpocząć sezon od zwycięstwa
Manchester United chce ściągnąć kolejnego środkowego obrońcę! Klub rozważa dwie opcje
Tomasz Tułacz przybity po meczu z mistrzem. “Byliśmy sparaliżowani”
Co za gol! Lechia prowadzi we Wrocławiu! [WIDEO]
Legia ma nowego piłkarza? Mocny transfer!
Śląsk ma nowego zawodnika. Ciekawe wzmocnienie wicemistrza
W bólu, ale z happy endem. Jagiellonia ze zwycięstwem na inaugurację! [WIDEO]