HomePiłka nożnaSpecjalny plakat Górnika przed Wielkimi Derbami Śląska. Szpilka w rywali

Specjalny plakat Górnika przed Wielkimi Derbami Śląska. Szpilka w rywali

Źródło: Górnik Zabrze

Aktualizacja:

W sobotę (16 marca) o godzinie 17:30 na Stadionie Śląskim odbędą Wielkie Derby Śląska. Na dwa dni przed spotkaniem Ruchu Chorzów z Górnikiem Zabrze atmosfera staje się coraz gorętsza. Wszystko za sprawą przyznania gościom niewielkiej liczby biletów.

Lukas Podlski

IMAGO/Michał Chwieduk/NEWSPIX.pl

Większe zapotrzebowanie na bilety

Tylko 2040 biletów otrzymali kibice klubu z Zabrza na sobotnie spotkanie. Ruch przyznał wymagane 5 proc. ale goście chcieli ich więcej. Niebiescy mimo to pozostali nieugięci. Odpowiedzią Górnika był plakat pod hasłem “Nieproszeni Goście”, a główną postacią na nim był Lukas Podolski.

Ciekawie było na dzisiejszej konferencji przed sobotnimi Wielkimi Derbami Śląska. Ze strony Górnika oprócz Jana Urbana pojawił się Lukas Podolski. Reprezentantami Ruchu byli Janusz Niedźwiedź i Tomasz Foszmańczyk.

Byłem na Stadionie Śląskim na Wielkich Derbach Śląska jako kibic, kiedy byłem młodym chłopakiem. Czekam, aby teraz zagrać w tym meczu– mówił Lukas Podolski. W dalszej wypowiedzi podkreślał rangę rywalizacji Górnika Zabrze z Ruchem Chorzów. – Kiedyś w szatniach było więcej wychowanków, więc każdy miał pełną świadomość, czym są derby. Teraz trzeba trochę tłumaczyć rangę spotkania niektórym zawodnikom, ale też nie możemy ich przemotywować – dodał zawodnik Górnika.

Lukas Podolski z wielkim szacunkiem podchodzi do arbitra spotkania Szymona Marciniaka. – Znam dobrze Szymona Marciniaka, bo sędziował moje mecze jeszcze jak, grałem w Arsenalu. To jeden z najlepszych arbitrów na świecie i najlepszy kandydat do poprowadzenia tak ważnego meczu – zakończył były mistrz świata.

Po rozegraniu 24 kolejek Górnik Zabrze zajmuje siódme miejsce z dorobkiem 36 pkt. Na 17. miejscu jest Ruch i ma na swoim koncie 18 punktów. W pierwszym meczu podopieczni Jana Urbana wygrali 1:0, a gola dającego trzy punkty zdobył Lukas Podolski.

Kategorie:

PROMOCJE BUKMACHERÓW

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Walka Adamek – “Diablo” Włodarczyk dojdzie do skutku? Jest jeden warunek
Tomasz Adamek stanowczo o freak fightach. “Byłbym głupi, gdybym tego nie wziął”
Włodarczyk o pashyBicepsie: To dojrzały i świadomy człowiek, nie idiota
“Ferrari” z hitową walką na Narodowym. Tego rywala chciał
Kasjo stanowczo o walce ze Szpilką: Ja nie odmówiłem
Murański tę walkę traktuje osobiście. “Moja vendetta, ani kroku wstecz”
Będzie hit na FAME 22! Wielka walka na PGE Narodowym
Na tej walce McGregor zarobił fortunę! “Bogacze się bogacą”
Don Kasjo uderza w Rafonixa na gali Prime Show MMA. “Taki jesteś pusty…”
Natan nie wystąpi na hitowej gali PRIME! “Zrozumiecie, dlaczego zrezygnowałem”