HomePiłka nożna“Bez twarzy” i “europejski horror”. Włoskie media po blamażu ze Szwajcarią

“Bez twarzy” i “europejski horror”. Włoskie media po blamażu ze Szwajcarią

Źródło: Media

Włosi przegrali dziś 0:2 ze Szwajcarią. Azzurri rozegrali bardzo słabe spotkanie. Włoskie media nie zostawiają na kadrze Luciano Spalettiego suchej nitki.

Associated Press / Alamy Stock Photo

“Bez twarzy”

“La Gazzetta dello Sport” pisze, że “Włochy straciły twarz”. Dziennik potwierdza, że Szwajcarzy dominowali od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. Występ Remo Freulera, który otworzył wynik spotkania, dziennikarze nazywają “koszmarem i zmorą”. Swój artykuł “LGdS” kończy wymownym zdaniem, że “Azzurri pojadą na wakacje po europejskim horrorze”.

Rozczarowanie na całej linii

“Corriere della sera” wskazuje na kiepski występ Azzurrich oraz wielkie rozczarowanie po porażce ze Szwajcarią. Dziennikarze tej gazety piszą także o “rzekach słów”, które doprowadziły jednak do powstania drużyny “bez żadnej tożsamości, techniki czy taktyki”. Wieńczą swój tekst gorzkim zdaniem o “rozczarowaniu na całej linii”.

“Bez duszy”

“Corriere dello Sport” wytyka zaś reprezentantom Włoch brak zaangażowania i pomysłu. Dziennikarze napisali, że Azzurri grali “bez nóg i bez duszy”. Odpadnięcie Włochów z turnieju odbywa się w “żałobnej” atmosferze. Redaktorzy twierdzą również, że “trudno zapamiętać tak zrezygnowaną drużynę”.

“Auf Wiedersehen”

Po “okropnym” meczu “La Repubblica” żegna obrońców tytułu niemieckim “Auf Wiedersehen”. Dodaje również, że Szwajcarzy “zasłużenie awansowali do ćwierćfinału, a Włosi, również zasłużenie, wracają do domu”.

Głos z murawy

Komentarzem podzielił się również bramkarz reprezentacji Włoch. Fabrizio Romano zacytował słowa Gianluigiego Donnarummy, który dziś bardzo się starał, ale ostatecznie nie zdołał uchronić swojego zespołu przed porażką.

Możemy jedynie przeprosić fanów. Byliśmy słabi przez cały mecz, to nieakceptowalne. W pierwszej połowie prezentowaliśmy się okropnie. Taka jest prawda – gorzko podsumował mecz Donnarumma.