HomePiłka nożnaReakcja Widzewa Łódź na decyzję PZPN-u odnośnie spotkania z Wisłą Kraków

Reakcja Widzewa Łódź na decyzję PZPN-u odnośnie spotkania z Wisłą Kraków

Źródło: widzew.com

Aktualizacja:

Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN postanowiła odrzucić protest Widzewa Łódź. Klub domagał się powtórzenia starcia z Wisłą Kraków w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski.

Bartłomiej Pawłowski

IMAGO / Grzegorz Wajda / SOPA Images

Nie dojdzie do powtórzenia meczu Wisły Kraków z Widzewem Łódź

Biała Gwiazda awansowała do półfinału krajowego pucharu po tym, jak zdobyła bramkę ze spalonego. Wyraźny błąd sędziego doprowadził do sytuacji, że Widzew domagał się powtórzenia meczu. Protest jednak został oddalony i nie trzeba było długo czekać na odpowiedź łódzkiego zespołu. Przyjęto do wiadomości decyzję, ale przy tym podkreślono o wypaczeniu wyniku poprzez błąd sędziowski. Widzew poniósł konsekwencje sportowe, wizerunkowe i finansowe.

Nie boimy się poruszać trudnych tematów i jako Widzew chcemy mieć wpływ na kierunek rozwoju polskiej piłki i zabierać glos w sprawach ważnych. W tym wymiarze odnieśliśmy sukces. Doprowadziliśmy do sytuacji, w której nie usprawiedliwiamy błędów, a kluczowe sportowe media w kraju dyskutują o problemie. Teraz kluczem jest wypracowanie konkretnych rozwiązań. Widzew wysłał jasny i mocny sygnał – PZPN musi zacząć działać. Jeśli sytuacja się nie zmieni, kontrowersje będą wpływać na kluczowe rozstrzygnięcia, a na tym ucierpią wszyscy – kibice, sponsorzy, kluby czy same rozgrywki  – powiedział Michał Rydz, prezes Widzewa.

Zbliża się czas kluczowych rozstrzygnięć w lidze czy Pucharze Polski, a na poziomie centralnym mamy system baraży. Każdy błąd może ważyć równie dużo, co w przypadku ćwierćfinałowego spotkania Widzewa. Chciałbym, aby ta dyskusja trwała i pozwoliła wypracować plan działania. Uważam, że potrzebne są konkrety: zmiany w regulaminie Pucharu Polski chroniące uczestników w przypadku błędów wpływających na wynik, przyspieszenie prac nad systemem VAR i dalsze inwestycje w technologię, zwiększenie liczby kamer na meczach Pucharu Polski, plan wzrostu nakładów na szkolenie sędziów, zwiększenie transparentności ich decyzji oraz wyznaczanie wyłącznie arbitrów o statusie “sędzia zawodowy” do meczów od 1/8 finału Pucharu Polski oraz wszystkich spotkań decydujących o rozstrzygnięciach w ligach centralnych oraz barażach. To konkretna lista zmian na tu i teraz – dodał.

Krakowski zespół w meczu półfinałowym Pucharu Polski zmierzy się z Piastem Gliwice. Spotkanie zaplanowano na 3 kwietnia. Natomiast w drugim meczu o przepustkę do finału zagrają piłkarze Pogoni Szczecin z Jagiellonią Białystok.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Marcin Matysiak: Zrobiliśmy wiele, żeby ten mecz wygrać
Pogoda w Europie szaleje. Mecz przerwany przez śnieg, pomogli… kibole [WIDEO]
Mariusz Rumak: Dobrze zareagowaliśmy i wywozimy cenne trzy punkty
Klub Premier League oskarża sędziego. Wielka kontrowersja
Co za samobój w Championship! Koszmarny błąd bramkarza [WIDEO]
Szalony mecz przyjaźni w Łodzi! Lech wygrał z ŁKS-em
Pep Guardiola grzmi: To niedopuszczalne
Jan Sobociński spadł z ligi. A dopiero co trafił do Grecji
Joao Cancelo szokuje: Obrażają moją partnerkę i moją córkę
El Clasico z gwizdkami debiutanta. Kim jest sędzia hitowego meczu?