HomePiłka nożnaNiebezproblemowa wygrana! Widzew z awansem do kolejnej rundy [WIDEO]

Niebezproblemowa wygrana! Widzew z awansem do kolejnej rundy [WIDEO]

Źródło: Kanał Sportowy/ TVP Sport

Widzew Łódź rzutem na taśmę pokonał Elanę Toruń w 1. rundzie Pucharu Polski. Bramkę na wagę odwrócenia losów spotkania oraz awansu zdobył zmiennik – Paweł Kwiatkowski.

Jakub Łukowski

Widzew gra dalej

Po dwóch wpadkach ekip z Ekstraklasy, Łodzianie tym bardziej musieli się skoncentrować na zadaniu, które wbrew pozorom wcale nie musiało wydawać się takie proste. Trzecioligowiec z Torunia chciał zrobić wszystko, aby sprawić gigantyczną sensację.

Pierwsza połowa o dziwo przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy nie zamierzali tylko się bronić. Elana grała odważnie, co przyniosło efekty. W 29.minucie gospodarze otrzymali rzut karny, który pewnie na gola zamienił Kamil Kuropatwiński.

Natomiast po przerwie swój kunszt pokazała drużyna przyjezdna, która potwierdziła, dlaczego znajduje się w czołówce PKO BP Ekstraklasy. Efektownym trafieniem autorstwa Kerka Widzew wrócił do meczu, prezentując o wiele lepszy futbol po wznowieniu gry.

I gdy wydawało się, że Elana zdoła dociągnąć do dogrywki, to w 87.minucie świetnym dostawieniem głowy Paweł Kwiatkowski wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Łodzianie rzutem na taśmę odwrócili losy meczu i byli o krok od awansu do 2. rundy. Wynik na 3:1 w samej końcówce ustalił Jakub Łukowski, który wykorzystał wysokie ustawienie bramkarza gospodarzy – Wojciecha Pawłowskiego. Mimo ambitnej postawy trzecioligowiec w meczu przyjaźni musiał uznać wyższość rywala z PKO BP Ekstraklasy.

Królewski kontratakuje! Właściciel Wisły Kraków nie wytrzymał
Królewski otwarcie o zwolnieniu Moskala. Kluczowy był jeden moment
Pogoń nie zostawiła złudzeń. Piękne trafienia zapewniły awans
Jarosław Królewski szczerze o popełnionych błędach. “Nie zrobiłem zbyt dużo”
Prezes Cracovii zabrał głos po kompromitacji w Pucharze Polski. Gorzkie słowa
Piękne trafienie Rafała Kurzawy. Piłka odbiła się od poprzeczki! (WIDEO)
Jest decyzja Jose Mourinho w sprawie Sebastiana Szymańskiego. Wszystko jasne!
Niedawno hurtowo zdobywał bramki w Ekstraklasie. Teraz zagra w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Zbigniew Boniek zabrał głos w sprawie sensacyjnych wieści. Jaśniej się nie da!