HomePiłka nożnaWarta Poznań spada z Ekstraklasy. Powrót do I ligi po czterech latach

Warta Poznań spada z Ekstraklasy. Powrót do I ligi po czterech latach

Źródło: Własne/Kanał Sportowy

W ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy Warta Poznań przegrała z Jagiellonią Białystok 0:3. Wygrana Korony Kielce z Lechem Poznań oznacza, że “Zieloni” spadają z Ekstraklasy po czterech latach.

Warta Poznań

Warta Poznań żegna się z Ekstraklasą

Przed kolejką kończącą sezon 2023/24 znaliśmy dwóch spadkowiczów z Ekstraklasy. Mowa o Ruchu Chorzów i ŁKS-ie Łódź. O utrzymanie mogły się obawiać takie drużyny, jak Puszcza Niepołomice, Korona Kielce, Radomiak Radom, czy też Warta Poznań. Ostatecznie to zespół kierowany przez Dawida Szulczuka spada z ligi.

“Zieloni” weszli w mecz z Jagiellonią Białystok najgorzej, jak się tylko da. Choć nie minęło 30 minut gry, ekipa z Poznania przegrywała już 0:3. Ich los stał się zależny od wyniku meczu Korony Kielce z Lechem Poznań. Wydawało się, że sąsiedzi podadzą Warcie pomocną dłoń. “Kolejorz” schodził na przerwę ze skromnym prowadzeniem. W drugiej połowie skutecznością wykazała się Korona. Dwie bramki dla “Złocisto-krwistych” strzelił Jewgienij Szykawka. Gole Białorusina pomogły kielczanom przechylić szalę na swoją korzyść, tym samym zrzucając Wartę do strefy spadkowej.

Warta Poznań zakończyła sezon z 37 punktami w 34 meczach. Piłkarze z Poznania byli o krok od utrzymania, bowiem ich strata do Korony Kielce i Radomiaka Radom wyniosła zaledwie jeden punkt. Tak czy siak, zespołowi prowadzonemu przez Dawida Szulczka nie uda się zagrać pięciu sezonów z rzędu na poziomie Ekstraklasy. Jeśli chodzi o 34-letniego trenera, nie poprowadzi on “Zielonych” w przyszłym sezonie. Nowym trenerem drużyny miał zostać Mariusz Misiura ze Znicza Pruszków, lecz wiele wskazuje na to, że w obliczu spadku Warta będzie musiała zmienić plany.

Jacek Zieliński odmienił Koronę Kielce. Dyrektor Sportowy zdradził kulisy [WYWIAD]