HomePiłka nożnaAbsurdalna sytuacja w Warcie Poznań. Klub prosi piłkarzy o zrzeczenie się pensji

Absurdalna sytuacja w Warcie Poznań. Klub prosi piłkarzy o zrzeczenie się pensji

Źródło: Meczyki.pl

Aktualizacja:

Warta Poznań ma problemy finansowe i zalega piłkarzom pensje za maj i czerwiec – informują Meczyki.pl. Dodają, że zarząd klubu prosi piłkarzy o zrzeczenie się wynagrodzenia za jeden miesiąc i rozbicia reszty na raty.

Warta Poznań

PressFocus

Warta ma problemy ekonomiczne

“Zielonym” po spadku z Ekstraklasy spadły na głowę kolejne problemy. Od dłuższego czasu wiadomo o ciężkiej sytuacji finansowej poznańskiego klubu, ale teraz dostajemy nowe szczegóły. Meczyki.pl informują, że władze Warty Poznań zalegają piłkarzom oraz sztabowi szkoleniowemu z dwiema wypłatami: za maj i czerwiec. Dyrektorzy klubu zaczęli kontaktować się z piłkarzami za sprawą prawnika, by zaproponować im zrzeczenie się wynagrodzenia za czerwiec, a reszty rozłożenia na raty. W piśmie ma znajdować się zapis, że w razie “niezrzeczenia się wynagrodzenia klub będzie wymagał obecności na wszystkich treningach do końca czerwca”.

Meczyki dodają, że Warta Poznań w przesłanym piłkarzom piśmie twierdzi, że jeśli zawodnicy i sztab szkoleniowy nie zgodzą się na zaproponowaną ofertę, to “w razie upadłości spółki szanse na wyegzekwowanie całości przysługującego każdemu z zawodników lub członków sztabu wynagrodzenia są nikłe”. Podsumowując: mają nie dostać w takim wypadku pensji za dwa ostatnie miesiące.

Warta Poznań przegrała trzy ostatnie mecze minionego sezonu Ekstraklasy tym samym spadając na szesnastą lokatę i w efekcie żegnając się z najwyższym poziomem rozgrywkowym w Polsce. Wciąż nie wiadomo w jakiej lidze “Zieloni” będą grali w następnej kampanii.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Maciej Rosołek odchodzi z Legii! Poznaliśmy jego nowy klub
Liverpool szykuje ofertę za młodą gwiazdę La Ligi!
Nowa, kontrowersyjna “10” we Francji. Mason Greenwood piłkarzem Olympique Marsylia
Udany start stołecznej drużyny. Legia górą w starciu z Zagłębiem [WIDEO]
To już oficjalne. Wisła Kraków sprowadziła obrońcę
Kolejny klub zainteresowany Jakubem Kiwiorem! Powrót do Włoch?
“On gra jak autysta”. Trener zszokował mówiąc o francuskim piłkarzu
Klimala odchodzi ze Śląska! Znamy nowy klub?
Lewczuk nie powiedział ostatniego słowa. Znamy jego nowy klub
Miły gest kibiców Legii Warszawa. Były piłkarz doceniony [WIDEO]