HomePiłka nożnaVan den Brom zdradził w jakim aspekcie Polska ma przewagę nad Holandią: My tego nie mamy

Van den Brom zdradził w jakim aspekcie Polska ma przewagę nad Holandią: My tego nie mamy

Źródło: Wirtualna Polska

Aktualizacja:

Wielkimi krokami nadchodzą Mistrzostwa Europy, które rozpoczną się już w czerwcu. Polska w pierwszym spotkaniu zmierzy się z Holandią. Były trener Lecha w rozmowie z Piotrem Koźmińskim z Wirtualnej Polski zdradził, w jakim aspekcie Biało-Czerwoni mają przewagę.

Van den Brom

PressFocus

Polska ma to, czego brakuje Holandii

Polska na Euro trafiła do grupy D, która jest jedną z najcięższych grup na całym turnieju. Pierwszy mecz Biało-Czerwoni rozegrają 16 czerwca z reprezentacją Holandii. Jest to bardzo ważne spotkanie pod kątem całej imprezy, bo uniknięcie porażki w tym spotkaniu może być kluczowe, w kontekście walki o awans. Później 21 czerwca Polska zagra z Austrią, a na koniec fazy grupowej, 25 czerwca z Francją. Na papierze Holendrzy oczywiście są faworytami, jednak jak każdy, mają swoje słabości, które Polacy mogą wykorzystać.

Głównym atutem Holandii, według byłego trenera Lecha Poznań, jest fakt, ze większość zawodników z pierwszej jedenastki gra ze sobą od dłuższego czasu. To pokazuje, że zawodnicy znają się nie od dziś, a zgranie zespołu jest kluczowe na dużych imprezach. Stabilność kadry, szczególnie w obronie, to coś czego brakuje chociażby Polsce. Holender wypowiedział się również w temacie słabszych stron i wymienił jeden aspekt, w którym Polska jest lepsza.

W tym momencie patrzę na nasz atak: nie mamy klasycznej “dziewiątki”. Nie mamy takiego piłkarza jakiego ma Polska. Mówiąc wprost: nie mamy swojego Lewandowskiego. OK, jest Depay, ale wiadomo, że to nie jest klasyczny napastnik.- powiedział John Van den Brom w rozmowie z Piotrem Koźmińskim z Wirtualnej Polski.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Azdus rozbija Dejwida. Krwawe starcie debiutantów na FAME 21!
Kaleson wygrywa przez TKO! Kolejne zwycięstwo na koncie Bungee!
Młody Ninja wygrywa w drugiej walce FAME 21! Były aż cztery liczenia!
Syguła wygrywa w kontrowersyjnej walce otwarcia FAME 21!
Nowość! CAGE: WARM UP przed galą FAME 21!
F2F: Alanik vs Wampir. Wielki konflikt przed walką!
Gala FAME 21 już dzisiaj — gdzie i jak obejrzeć?
Adrian Cios i Robert Pasut zaatakowali na ceremonii ważenia! 
Poranne ważenie przed FAME 21 za nami! Czy wszyscy zmieścili się w limicie wagowym?
Zapowiedź Media Day przed FAME 21!