HomePiłka nożnaCopa America: Świetny początek turnieju w wykonaniu Urugwaju

Copa America: Świetny początek turnieju w wykonaniu Urugwaju

Źródło: Copa América

Urugwaj wygrał swój pierwszy mecz w fazie grupowej Copa America 2024. Podopieczni Argentyńczyka Marcelo Bielsy pokonali Panamę wynikiem 3:1.

Darwin Nunez

Piękne gole Urugwaju

Urugwaj rozpoczął strzelanie w meczu z Panamą już w 16. minucie. Autorem pierwszego trafienia był Maximiliano Araujo. Napastnik popisał się niezwykle precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego lewą nogą w samo okienko bramki strzeżonej przez Orlando Mosquerę. Golkiper Panamy był w tej sytuacji bez żadnych szans.

Podopieczni Marcelo Bielsy od samego początku postawili trudne warunki gry dla rywali, a mimo to kibice długo musieli czekać na kolejne bramki. Do końca pierwszej połowy Urugwajczycy utrzymali skromne jednobramkowe prowadzenie.

Emocjonująca końcówka

W 85. minucie tej rywalizacji Urugwaj ruszył z zabójczym kontratakiem. Darwin Nunez dopadł do piłki w polu karnym i oddał bardzo silny strzał, który pokonał golkipera. Snajper Liverpoolu udowodnił, że w kadrze wygląda zdecydowanie lepiej niż w klubie. Po hat-tricku w towarzyskim meczu z Meksykiem przyszła pora na kolejny popis umiejętności tego utalentowanego 25-latka.

Po tej sytuacji już w doliczonym czasie ponownie wydarzyło się niezwykle dużo. Najpierw Urugwaj strzelił już trzeciego gola za sprawą Matiasa Vina z Flamengo, a następnie honorowe trafienie dla Panamy zanotował Michael Murillo, czyli obrońca, który gra na co dzień w Marsylii.

W kolejnych meczach grupy C Urugwaj zagra z Boliwią, a Panama z USA. Zdecydowanie trudniejsze zadanie czeka Panamę, ponieważ Stany Zjednoczone pokonały Boliwię w pierwszym meczu 2:0.