HomePiłka nożnaUrbański doceniony za świetny występ. Duże wyróżnienie

Urbański doceniony za świetny występ. Duże wyróżnienie

Źródło: SofaScore

Kacper Urbański znalazł się w najlepszej XI ostatniej kolejki Serie A za swój występ w wygranym przez Bolognę 2:1 wyjazdowym starciu z Monzą. 20-latek strzelił w nim gola, który był jego pierwszym trafieniem w seniorskiej karierze.

Kacper Urbański

Independent Photo Agency Srl / Alamy

Debiutancki gol Urbańskiego

Ostatnią kolejkę Serie A Kacper Urbański z pewnością zapamięta na długi czas. 20-latek po raz pierwszy w tym sezonie dostał szansę od pierwszych minut – znalazł się w wyjściowym składzie w wyjazdowym starciu, w którym Bologna mierzyła się z Monzą.

Reprezentant Polski w najlepszy możliwy sposób odwdzięczył się trenerowi za zaufanie – w 24. minucie otworzył wynik meczu, popisując się ładnym uderzeniem głową. Dla Urbańskiego był to nie tylko pierwszy gol w barwach włoskiej ekipy, ale także premierowe trafienie w zawodowej karierze.

Urbański w najlepszej XI kolejki

Świetny występ Urbańskiego w tym meczu nie pozostał niezauważony. Reprezentant Polski znalazł się bowiem w najlepszej XI piątej kolejki Serie A wg serwisu SofaScore, a przy jego nazwisku pojawiła się nota 8,0.

Niewykluczone, że tym występem i wyróżnieniem Urbański zasłużył na utrzymanie miejsca w wyjściowym składzie. W następnej serii gier Bologna zagra przed własną publicznością z Atalantą, która w ligowej tabeli plasuje się o jedną pozycję wyżej.