HomePiłka nożnaPuchar Polski: Kolejna sensacja! Ekstraklasowicz wyeliminowany przez III-ligowca

Unia Skierniewice wyeliminowała Motor Lublin po rzutach karnych (5:4) i tym samym awansowała do kolejnego etapu Pucharu Polski. Po 120 minutach był remis 1:1.

Unia Skierniewice wygrywa z Motorem Lublin

Screen: X/Krzysztof Sędzicki

Unia Skierniewice w kolejnej rundzie

Unia Skierniewice to klub piłkarski, który powstał w 1945 roku. Największym sukcesem zespołu z województwa łódzkiego jest awans do 3. ligi. Piłkarze dokonali tej sztuki w maju 2018 roku i na tym poziomie występują do dzisiaj. Po 10. kolejkach podopieczni Kamila Sochy zajmują najniższy stopień podium z dorobkiem 20 punktów. Z kolei w 1/32 Pucharu Polski Biało-Niebiesko-Żółci trafili na przedstawiciela Ekstraklasy – Motor Lublin.

Gospodarze objęli prowadzenie w 31. minucie spotkania. Prawą stroną boiska popędził Kamil Sabiłło, który oddał strzał na bramkę. Następnie futbolówka po rykoszecie trafiła pod nogi Agwhana Papikiana, a dwukrotny reprezentant Armenii z najbliższej odległości pokonał Kacpra Rosę. Motorowcy odpowiedzieli po zmianie stron, a konkretnie w 54. minucie. Gola strzelił Filip Luberecki.

W regulaminowym czasie gry wynik nie uległ zmianie. Piłkarze obu zespołów nie zdołali również przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść w dogrywce. O wszystkim przesądziły, więc rzuty karne. Gospodarze egzekwowali jedenastki bezbłędnie. Natomiast po stronie gości pomylił się Kaan Kaliskaner. Unię do 1/16 finału wprowadził Sabiłło, który zakończył serię. Kolejnym rywalem trzecioligowca będzie GKS Katowice.

Liga Mistrzów kopalnią niespodzianek. Sensacyjny lider i wicelider tabeli [ZDJĘCIE]
Powrót z zaświatów Juventusu! Niezwykłe zwycięstwo w hicie Ligi Mistrzów [WIDEO]
Lille sprawiło sensacje! Real Madryt z porażką w Lidze Mistrzów
Aston Villa zaskoczyła Bayern! Niemcy polegli w Anglii [WIDEO]
Liverpool złamał Skorupskiego. Salah z pięknym trafieniem! [WIDEO]
Urbański blisko gola przeciwko Liverpoolowi. Soczyste “Ku**a mać” [WIDEO]
David Balda skomentował nowy transfer Śląska. Sporo pochwał
Girona wpakowała sobie dwie bramki samobójcze. Szalony mecz w Lidze Mistrzów [WIDEO]