HomePiłka nożnaLegia Warszawa oficjalnie ukarana przez UEFA. Goncalo Feio także

Legia Warszawa oficjalnie ukarana przez UEFA. Goncalo Feio także

Źródło: UEFA

UEFA ukarała Legię Warszawa 80 tysiącami euro oraz zamknięciem Żylety na jedno spotkanie za to, co wydarzyło się podczas meczu z Realem Betis. Goncalo Feio również został zawieszony na jedno spotkanie.

@dwardzich "X"

UEFA ukarała Legię

Rozpoczęcie meczu Legii Warszawa z Realem Betis (03.10) zostało opóźnione o kilka minut po tym, jak kibice “Wojskowych” odpalili race. Samo odpalenie materiałów pirotechnicznych jest zakazane – opóźnienie pierwszego gwizdka arbitra jedynie zwiększyło wymiar kary. Do tego UEFA zwróciła uwagę na blokowanie przejść publicznych i niesportowe zachowanie Goncalo Feio (opóźnienie rozpoczęcia spotkania) i Macieja Treutza-Kuszyńskiego. Portugalski szkoleniowiec został zawieszony na jedno spotkanie.

Legia Warszawa musi zapłacić grzywnę wysokości 80 tysięcy euro – 50 tysięcy ze względu na odpalenie fajerwerków, 20 tysięcy za blokowanie przejść publicznych i 10 tysięcy za odpowiedzialność za opóźnienie rozpoczęcia meczu. Podczas następnego meczu rozgrywek UEFA zostanie także zamknięta w całości trybuna północna “Wojskowych”.

Legii udało się wygrać 1:0 mecz z Realem Betis po bramce Kapuadiego w 23. minucie. W drugiej kolejce Ligi Konferencji Europy zespół Goncalo Feio zmierzy się na wyjeździe z serbskim TSC (24.10).