HomePiłka nożnaOficjalnie: Zamiana przepisów na Euro 2024. Zawodnicy nie będą zadowoleni

Oficjalnie: Zamiana przepisów na Euro 2024. Zawodnicy nie będą zadowoleni

Źródło: UEFA

Aktualizacja:

Od rozpoczęcia turnieju Euro 2024 przywilej dyskusji z sędziami będzie należał tylko i wyłącznie do kapitana zespołu – podkreślił dyrektor zarządzający UEFA ds. sędziowania Roberto Rosetti.

Szymon Marciniak

Aflo Co. Ltd. / Alamy

UEFA chroni sędziów

UEFA, czyli międzynarodowa organizacja, która zrzesza związki piłki nożnej od dawna stara się chronić sędziów. Tym razem oficjele zdecydowali się na radykalny krok związany ze wzmożonymi pretensjami oraz osaczaniem arbitrów przy podejmowaniu decyzji.

Jeśli podczas meczu, odbywającego się na EURO 2024 zawodnik niebędący kapitanem zbliży się do arbitra i okażę mu brak szacunku, zostanie ukarany żółtą kartką. Dodatkowo jeśli bramkarz okaże się kapitanem, odpowiedzialność komunikacji spada na zawodnika z pola.

Szerzej o nadchodzących zmianach wypowiedział się dyrektor zarządzający UEFA ds. sędziowania Roberto Rosetti. – Bycie sędzią we współczesne piłce jest bardzo trudne. Sędzia główny podejmuje od 200 do 250 decyzji w trudnych i kontrowersyjnych sytuacjach – podkreślił – Wyjaśnianie decyzji w sytuacji, gdy 22 zawodników rzuca się na ciebie, jest dla arbitra niemożliwe. – Oczywiście niektóre decyzje zawsze będą przedmiotem dyskusji. Dlatego w celu poprawy UEFA chce, aby sędziowie wyjaśniali więcej swoich decyzji wszystkim drużynom rywalizującym w nadchodzącym turnieju UEFA EURO 2024. – Jak to zrobimy? Pomysł jest prosty: prosimy wszystkie drużyny, aby ich kapitan był jedynym zawodnikiem, który rozmawia z sędzią. Prosimy kapitanów, aby upewnili się, że ich koledzy z drużyny nie wkraczają i nie otaczają sędziego, umożliwiając bezpośrednie rozmowy – tłumaczył w liście otwartym, zamieszczonym na oficjalnej stronie organizacji.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Szaleństwo vs opanowanie. Zaiskrzyło na ważeniu przed walką Fury vs Usyk [WIDEO]
Usyk przed walką z Furym: Nawet moja mama prosiła żebym przestał
Tyson Fury kontra Ołeksander Usyk, czyli starcie dwóch światów. Kto straci zero w rekordzie?
Nadciąga rewolucja w MMA?! „To broń obosieczna”
Dwie walki mistrzowskie na UFC 304 w Manchesterze. Ogłoszono całą kartę główną
Kłótnia właściciela KSW z mistrzem organizacji. “Wypłata była niegodna”
Legendarny trener analizuje starcie Usyk – Fury. “On zawsze znajduje sposób na wygraną”
Wandale zniszczyli pomnik legendy polskiego boksu!
UFC wraca do Francji! Kto wystąpi na wydarzeniu w Paryżu?
Wrzosek: Wiedziałem, że Szpilka na mnie ruszy. Chciałem podpalić mu głowę [WYWIAD]