HomePiłka nożnaFortuna 1 Liga: Arka remisuje z Odrą. Festiwal jedenastek w Gdyni

Fortuna 1 Liga: Arka remisuje z Odrą. Festiwal jedenastek w Gdyni

Arka Gdynia zremisowała na własnym boisku z Odrą Opole 2:2. Do starcia doszło w ramach 24. kolejki Fortuna 1 Ligi.

Piłkarze Arki Gdynia

PressFocus / Piotr Matusewicz

Dobry początek “Wikingów Południa”

Już w 5. minucie meczu na prowadzenie wyszli podopieczni Adama Noconia. Pod dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła idealnie na nogę Jiri Pirocha. Czeski defensor umiejętnie dostawił stopę i sytuacyjnym strzałem z pierwszej piłki zaskoczył interweniującego Lenarcika.

Wraz z upływem kolejnych fragmentów pierwszej części gry do głosu zaczęli dochodzić “Arkowcy”. Okazja na wyrównanie nadarzyła się dwie minuty przed zejściem do szatni. W polu karnym bronionym przez Odrę piłkę ręką zagrał Rafał Niziołek, a sędzia Tomasz Marciniak wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Michał Marcjanik.

Cios za cios

Po zmianie stron Tomasz Marciniak został zmuszony do podyktowania kolejnego rzutu karnego. Tym razem podczas prób przerwania akcji wślizgiem piłka odbiła się od ręki Kasjana Lipkowskiego. Szansę na rehabilitację otrzymał wspomniany wcześniej Niziołek i podobnie jak Marcjanik nie dał żadnych szans bramkarzowi.

Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego odpowiedzieli 8. minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Po zespołowej akcji Żółto-Niebieskich do płki dopadł Stolc, minął Galana, zszedł na lewą nogę i strzałem zza pola karnego zaskoczył interweniującego Halucha,

Ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami. Jeśli chodzi o tabelę Fortuna 1 Ligi to Arka znajduję się na pozycji wicelidera, natomiast Odra jest siódma.