HomePiłka nożnaTomasz Iwan ujawnia nastroje Holendrów po meczu z Polską. “Myśleli, że Polacy nie są w stanie im zagrozić”

Źródło: Hejt Park

Polska w swoim pierwszym meczu na Euro 2024 postawiła się Holandii, ale ostatecznie przegrała 1:2. Tomasz Iwan podczas wizyty w programie “Hejt Park” w “Kanale Sportowym” zdradził, że Holendrzy spodziewali się zdecydowanie łatwiejszego starcia.

Tomasz Iwan

Kanał Sportowy

Holendrzy nie docenili Polaków

Reprezentacja Polski wyśmienicie rozpoczęła spotkanie z Holandią w pierwszej kolejce fazy grupowej na Euro 2024. Już w 16. minucie bramkę po rzucie rożnym zdobył Adam Buksa. Drużyna Michała Probierza prowadziła jednak tylko do 29. minuty, gdy gola wyrównującego strzelił Cody Gakpo. Ostatecznie marzenia Polaków o podziale punktów rozwiał uderzeniem w 83. minucie Wout Weghorst, który ustalił wynik spotkania na 2:1 dla Holandii.

Mimo porażki reprezentacja Polski była za to starcie chwalona. Probierz bardzo dobrze przygotował zespół, który zdołał postawić się znacznie wyżej notowanemu rywalowi. Zaskoczeni poziomem prezentowanym przez Polskę mieli być także Holendrzy. O nastrojach wśród kibiców naszych ostatnich rywali podczas programu “Hejt Park” w “Kanale Sportowym” mówił Tomasz Iwan.

Przed meczem z ich strony wyglądało to bardzo optymistycznie. Ronald Koeman miał odpowiedź na każde pytanie. Niczego się nie obawiał i był pewny swego. Być może trochę to wynikało z meczów sparingowych, które rozegrali. 4:0 z Kanadą i 4:0 z Islandią oraz sposób, w jaki grali, to mogło napawać optymizem – rozpoczął Tomasz Iwan.

W rozmowach z Holendrami po meczu czułem, że nie byli zadowoleni z tego spotkania, ze swojej gry. Spodziewali się, że to przyjdzie im bardzo łatwo tak jak w meczach sparingowych. Myśleli, że Polacy nie są w stanie im zagrozić. Rzeczywistość okazała się jednak trochę inna – kontynuował gość “Hejt Parku”.

Pełny program “Hejt Park” w “Kanale Sportowym”, którego gościem był m.in. Tomasz Iwan, można obejrzeć poniżej.