HomePiłka nożnaOficjalnie: Thiago Silva odchodzi z Chelsea! “Pewnego dnia zamierzam wrócić”

Oficjalnie: Thiago Silva odchodzi z Chelsea! “Pewnego dnia zamierzam wrócić”

Źródło: Chelsea FC

Aktualizacja:

Chelsea oficjalnie opublikowała na swoich mediach klubowych informację o tym, że wraz z końcem sezonu zespół opuści Thiago Silva.

Thiago Silva

Mark Pain / Alamy

Doświadczony obrońca opuszcza Chelsea

Thiago Silva trafił do Chelsea w ramach darmowego transferu w 2020 roku. Brazylijczyk mimo swojego zaawansowanego wieku przez kilka lat był filarem defensywy The Blues. Teraz jednak ten etap w jego karierze się kończy i po sezonie 39-latek opuści Stamford Bridge. Klub zdecydował się nie przedłużać jego wygasającej wraz z końcem czerwca umowy.

Chelsea w porozumieniu z zawodnikiem poinformowała o tym za pomocą swoich oficjalnych mediów klubowych. The Blues opublikowali emocjonalny film, w którym sam zawodnik oświadcza kibicom, że opuści drużynę.

Chelsea znaczy dla mnie wiele. Przyszedłem tu z myślą o pozostaniu na rok, a skończyło się na czterech latach. Nie tylko dla mnie, ale też mojej rodziny. Myślę, że zawsze dawałem z siebie wszystko w każdej rzeczy, której dokonałem tu przez te lata. Niestety wszystko ma początek, środek oraz koniec – rozpoczął Silva.

To nie oznacza definitywnego końca. Mam nadzieję, że zostawię otwarte drzwi i w niedalekiej przyszłości będę mógł wrócić. Chociażby w nowej roli. Jest to miłość nie do opisania. Mogę jedynie powiedzieć “dziękuję”. Pożegnania są dla tych, którzy odchodzą i nie wracają. Ja pewnego dnia zamierzam wrócić – kontynuował Brazylijczyk.

Silva do Londynu trafił jako wielokrotny mistrz Francji oraz zdobywca Copa America. To jednak w Chelsea wygrał jedno ze swoich najważniejszych trofeów w karierze. Wraz z The Blues w 2021 roku sięgnął po puchar Ligi Mistrzów, po pokonaniu w finale Manchesteru City. Podczas swojego pobytu w klubie ze Stamford Bridge doświadczony stoper rozegrał do tej pory 151 spotkań.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Natan Marcoń zawalczy z Boxdelem na Stadionie Narodowym?
Gala freakfightowa na NARODOWYM w 2024?!
Natan i Sequento w studio. Kolejny ROAST przed Clout 5!
Czas na czwartą edycję influenceriady od FAME!
Adrian Cios obraża Zbigniewa Bartmana na programie Clout: „Jesteś zwykłą pi***!”
Rewanż Filipek vs Daro Lew? Mamy zgodę!
Drugi ROAST przed Clout MMA 5 – kiedy i gdzie obejrzeć?
Bandura odmówił walki na kolejnej gali! Kogo zobaczymy na FAME 22?
100 tysięcy za „SABOTAŻ” Clout? Marcoń kontrowersyjnie o Boxdelu
Znamy przeciwnika Piwko na CLOUT MMA 5!