Tammy Abraham wystąpił w sobotnich derbach Rzymu po 10 miesiącach absencji. Anglik doznał okropnej kontuzji w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu Serie A.

Tammy Abraham

Independent Photo Agency Srl / Alamy

Tammy Abraham wrócił po długiej pauzie

AS Roma ograła Lazio 1:0 w 31. kolejce Serie A, a gola na wagę trzech punktów strzelił Gianluca Mancini. Derby Wiecznego Miasta były wyjątkowe dla Tammy’ego Abrahama, który wszedł na boisko w 80. minucie za Paulo Dybalę.

Dla angielskiego napastnika to powrót na włoskie murawy po 10 miesiącach przerwy, 26-latek długo rehabilitował się po zerwaniu więzadeł krzyżowych w kolanie w meczu ze Spezią 4 czerwca 2023 roku. Kibice ciepło powitali Abrahama, gdy tylko pojawił się boisku. Przypomnijmy, iż snajper trafił do Romy w 2021 roku z Chelsea za 40 milionów euro. – Cieszę się, że wróciłem – skomentował krótko Abraham.