HomePiłka nożnaŚwietny występ Polaka w Europie! Mariusz Stępiński zaimponował

Świetny występ Polaka w Europie! Mariusz Stępiński zaimponował

Mariusz Stępiński zdobył dwie bramki w meczu Omonii Nikozja z Zirą. Cypryjczycy zdeklasowali rywala z Azerbejdżanu.

Mariusz Stępiński

Omonia Nikozja wygrała z Zirą

Omonia do ostatniej rundy kwalifikacji Ligi Konferenci Europy przystępowała po komplecie zwycięstw na poprzednich etapach eliminacji. Drużyna z Nikozji bez problemów wyeliminowała najpierw Torpedo Kutaisi, a potem Fehervar FC.

W rundzie play-off na Omonię czekała Zira. Droga Azerów do tego etapu była bardziej wyboista. W pierwszej rundzie kwalifikacji Ligi Europy Orły przegrały z Sheriffem Tyraspol po rzutach karnych. Zira “spadła” do LKE – najpierw dość gładko poradziła sobie z Dunajską Stredą, ale potem dwukrotnie zremisowała z Osijekiem. Azerowie awansowali dopiero po konkursie jedenastek.

Dwa gole Mariusza Stępińskiego

W pierwszym akcie rywalizacji tych dwóch zespołów losy dwumeczu zostały praktycznie rozstrzygnięte. Omonia wygrała aż 6:0, a dwa gole strzelił Mariusz Stępiński. Polski napastnik trafił w doliczonym czasie gry pierwszej połowy i kilka minut po rozpoczęciu drugiej. Podwyższył prowadzenie swojej drużyny odpowiednio na 3:0 i 4:0.

W meczu z Zirą na ławce rezerwowych znalazł się Mateusz Musiałowski. Były gracz Liverpoolu nie doczekał się jednak debiutu w barwach Omonii.

Ajax Amsterdam chce zmiany miejsca meczu w Lidze Europy. Chodzi o mróz
Sebastian Szymański mógł wcześniej współpracować z Mourinho. Agent potwierdza. Odbyły się rozmowy
Trener Czerwonych Diabłów odpowiada krytykom. “Jesteśmy na dobrym kursie”
W maju spadł z Ekstraklasy. Teraz ma nowy klub
Nowe przepisy w LaLiga. Mają zapobiec rasistowskim skandalom
Oficjalnie:Trener wicemistrzów Anglii podpisał nowy kontrakt! Potwierdziły się doniesienia medialne
Dzieci przegrywają z dorosłymi przez nokaut. O antysportowej patologii w Piasecznie opowiada radny
Kylian Mbappe wygrał z PSG. Klub wypłaci mu ogromne pieniądze
Włosi wiedzą, jaka przyszłość czeka Milika. Padły nazwiska
Bezpieczeństwo ponad wszystko. W Belgii każdy bramkarz musi grać i trenować w kasku