HomePiłka nożnaSzymon Włodarczyk-show w Sturmie Graz. Świetny mecz i 4 gole Polaka [WIDEO]

Szymon Włodarczyk-show w Sturmie Graz. Świetny mecz i 4 gole Polaka [WIDEO]

Źródło: Sturm Graz

Szymon Włodarczyk zanotował bardzo udane wejście w okres przygotowawczy w Sturmie Graz. W pierwszym przedsezonowym sparingu jego zespół rozbił 6:1 trzecioligowy SC Weiz, a polski napastnik aż czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Szymon Włodarczyk

Włodarczyk po pierwszym sezonie w Sturmie Graz

Po ubiegłorocznym transferze z Górnika Zabrze za 2,2 miliona euro, można było się spodziewać, że 21-latek będzie miał w Sturmie Graz dobre warunki do dalszego rozwoju. Jego pierwszy sezon w austriackim klubie nie był jednak imponujący, przynajmniej pod kątem liczb.

Włodarczyk rozegrał 40 meczów we wszystkich rozgrywkach, ale najczęściej wchodził na boisko z ławki – na murawie przebywał łącznie przez 1875 minut. Strzelił w tym czasie dziewięć goli i zanotował dwie asysty. W piątek z kolei zagrał w pierwszym przedsezonowym sparingu i pokazał się ze świetnej strony.

Cztery gole Włodarczyka

Na start przygotowań do kolejnego sezonu Sturm Graz rozbił aż 6:1 trzecioligowy SC Weiz. Polski napastnik popisał się znakomitą skutecznością – jego zespół wszystkie gole strzelił przed przerwą, a sam Włodarczyk wpisał się na listę strzelców aż cztery razy.

Starcie z SC Weiz było pierwszym z siedmiu letnich sparingów Sturmu Graz. W sobotę zmierzy się z Admirą Wacker, a później czekają go sparingi z NK Domžale i Ruchem Lwów (6 lipca), FC Midtjylland (13 lipca), AS Monaco (20 lipca) i FC Porto (23 lipca).

Gole Włodarczyka można obejrzeć w poniższym materiale (od 19:30, 44:20, 52:10 i 54:10):

Ten człowiek odmienił Lechię! Neugebauer: Pokazał nam rzeczy, na które w Polsce nie zwracamy uwagi [WYWIAD]
Podbeskidzie ma nowego bramkarza! To doświadczony ligowiec
Telenoweli ciąg dalszy. Mecz o Superpuchar Polski oficjalnie przełożony
Polski napastnik zmienia klub. Opuszcza egzotyczną ligę
Niebezpiecznie podczas sparingu Legii. Potężna burza, piłkarze zeszli z boiska [WIDEO]
Poznaliśmy przyszłość Macieja Rybusa! To koniec
Z Rzeszowa do Mönchengladbach?! Polski talent leci na testy!
Rewolucja w Koronie Kielce! Czterech piłkarzy żegna się z klubem
Koszmar kibiców reprezentacji Polski odszedł z klubu! Wzruszający post w social mediach
Nowy nabytek Śląska wskazał najlepszego zawodnika drużyny. “To genialny piłkarz o wysokich umiejętnościach”