HomePiłka nożnaSzymon Sobczak: W czwartek jedziemy do Warszawy po puchar

Szymon Sobczak: W czwartek jedziemy do Warszawy po puchar

Źródło: Polsat Sport

Aktualizacja:

W wywiadzie dla Polsatu Sport napastnik Wisły Kraków Szymon Sobczak został zapytany o to, co wolałby bardziej: awans do Ekstraklasy, czy wygranie finału Pucharu Polski.

Szymon Sobczak

PressFocus

Wisła Kraków z szansą na historyczny sukces

Pod koniec sezonu Wisła Kraków znalazła się w ciekawym położeniu. “Biała Gwiazda” ma przed sobą zarówno starcie w finale Pucharu Polski z Pogonią Szczecin, jak i mecze Fortuna I ligi, które zadecydują o tym, kto zagra w barażach. Przez najbliższy miesiąc Wisła będzie zatem grać same finały. Napastnik krakowskiego klubu Szymon Sobczak nie chce stawiać jednych rozgrywek wyżej od drugich.

– Jestem bardzo związany z tą społecznością. Wiem, że dla kibiców awans do Ekstraklasy jest czymś, na co każdy liczy. Każdy chce, by takie mecze o stawkę były co tydzień, nie tylko jak jest finał Pucharu Polski. Poza tym mamy jeszcze szanse osiągnąć oba ta cele. W czwartek jedziemy do Warszawy po to, by przywieźć ten puchar i dać trochę radości naszym kibicom. Potem skupiamy się tylko na lidze. – zapewnił Sobczak.

Gracz Wisły podzielił się też ciekawą teorią dotyczącą wpływu meczu z Pogonią na decydujące spotkania w I lidze. Napastnik uważa, że jego drużyna będzie mogła potraktować finał Pucharu Polski jako pewnego rodzaju przetarcie przed bojami w barażach.

– Jeśli przyjdzie nam grać w barażach, to musimy na te baraże być gotowi. Uważam, że to są mecze, w których to nowe doświadczenie pucharowe da nam sporą przewagę. – zakończył.

W tym sezonie Szymon Sobczak jest jednym z najlepszych strzelców Wisły Kraków. Na zapleczu Ekstraklasy strzelił siedem bramek w 27 występach. Jego bilans prezentuje się jeszcze lepiej w meczach pucharowych – tam strzelił 3 gole w 4 meczach. Finał Pucharu Polski odbędzie się 2 kwietnia o godzinie 16:00.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Syguła wygrywa w kontrowersyjnej walce otwarcia FAME 21!
Nowość! CAGE: WARM UP przed galą FAME 21!
F2F: Alanik vs Wampir. Wielki konflikt przed walką!
Gala FAME 21 już dzisiaj — gdzie i jak obejrzeć?
Adrian Cios i Robert Pasut zaatakowali na ceremonii ważenia! 
Poranne ważenie przed FAME 21 za nami! Czy wszyscy zmieścili się w limicie wagowym?
Zapowiedź Media Day przed FAME 21!
„Denis, Ferrari wypada!” – Norman chce wejść na zastępstwo?
Don Kasjo skomentował zachowanie Tyburskiego na konferencji FAME 21!
Zmiana programu! FAME CAGE z udziałem Kaczora BRS i Guzika już dzisiaj.