HomePiłka nożnaSzymon Marciniak popełnił błąd w Lidze Mistrzów? “Bezwzględnie zasłużył na czerwoną kartkę”

Za nami komplet meczów w 1/8 finału Ligi Mistrzów. W środę awans do ćwierćfinału uzyskało Atletico Madryt, które wykazało się lepszą skuteczną w konkursie rzutów karnych z Interem. Szymon Marciniak według Rafała Rostkowskiego z TVP Sport popełnił wyraźny błąd.

Szymon Marciniak

IMAGO/Goal Sports Images

Kontrowersje w meczu Atletico – Inter

Samo spotkanie na Wanda Metropolitano obfitowało w emocje. W 33. minucie wynik otworzył Federico Dimarco, a dwie minuty później wyrównał doskonałym strzałem Antoine Griezmann. Na 2:1 dla gospodarzy podwyższył Memphis Depay i konieczna była dogrywka, a następnie rzuty karne. Głównym rozjemcą starcia Rojiblancos z liderem Serie A był Marciniak i zebrał pozytywne opinie. Jednak zastrzeżenia są do jednej sytuacji.

W 100. minucie Marcus Thuram złapał dłonią Stefana Savicia w okolice krocza i Serb natychmiast położył się na murawie. Powtórki wyraźnie wskazywały na niesportowe zachowanie Francuza, ale VAR w tym momencie milczał. – Thuram zrobił coś, co jest absolutnie niedozwolone, a na dodatek zrobił to celowo i z premedytacją – napisał Rafał Rostkowski. – Bezwzględnie zasłużył na czerwoną kartkę – dodał ekspert sędziowski. Pary 1/4 finału Ligi Mistrzów zostaną rozlosowane w piątek 15 marca w samo południe.