HomePiłka nożnaSzymański zrugany w tureckich mediach. “Najgorszy w historii”

Szymański zrugany w tureckich mediach. “Najgorszy w historii”

Źródło: Fanatik/Halk

Sebastian Szymański rozegrał pełne 90 minut w wygranym przez Fenerbahce 2:1 starciu z Unionem Saint-Gilloise w 1. kolejce fazy ligowej Ligi Europy. Polak nie spisał się najlepiej, co nie pozostało niezauważone przez tureckie media.

Sebastian Szymański

ANP / Alamy

Szymański z asystą drugiego stopnia

Wicemistrzowie Turcji wcale nie mieli łatwej przeprawy w starciu z Unionem Saint-Gilloise. Choć drużyna ze Stambułu straciła bramkę z rzutu karnego dopiero w doliczonym czasie gry, na przestrzeni całego spotkania to gości byli aktywniejsi i mieli więcej dogodnych okazji.

Sebastian Szymański ponownie mógł liczyć na pełne zaufanie ze strony Jose Mourinho. Polak spędził na murawie pełne 90 minut i przyczynił się do strzelenia pierwszej bramki, notując asystę drugiego stopnia. Tureckie media dwojako podsumowały jego występ.

Odmienne recenzje Szymańskiego

Dość drastycznie występ reprezentanta Polski oceniono w internetowym serwisie stacji Halk TV. Podsumowując pierwszą połowę meczu dziennikarze napisali, że “był to najgorszy Szymański w historii“. Zaskoczyło ich to, że Jose Mourinho postanowił utrzymać Polaka na boisku na drugą połowę.

Nieco przychylniej na postawę Szymańskiego spojrzeli dziennikarze “Fanatika”, choć pochwały dotyczyły tylko dwóch akcji. Po pierwszej z nich Caglar Soyuncu otworzył wynik meczu – Polak dograł do Becao, który z kolei obsłużył strzelca gola. Druga sytuacja miała miejsce na początku drugiej połowy. “Pięknie przyjął piłkę i dobrze podał do En-Nesyriego, ale ten przestrzelił” – napisano.

Serwis WhoScored.com ocenił występ Szymańskiego na 6,4 (niższą notę miał jedynie Sofyan Amrabat – 6,3). Polak wykonał w całym meczu 32 podania (skuteczność na poziomie 59,4%), z czego dwa kluczowe. Nie oddał ani jednego strzału.

Uroki przepisów. Kilku graczy Lecha wciąż może grać w Pucharze Polski
Kochalski nie zatrzymał Tottenhamu. Karabach grał w przewadze, ale wyraźnie przegrał