HomePiłka nożnaSzwajcarzy wyeliminowali Włochów z Euro 2024! Piękny gol Vargasa [WIDEO]

Szwajcarzy wyeliminowali Włochów z Euro 2024! Piękny gol Vargasa [WIDEO]

Źródło: TVP Sport

Taka gra nie przystoi obrońcy trofeum. Włosi w bardzo rozczarowującym stylu przegrali 0:2 ze Szwajcarią. Drużyna Murata Yakina jako pierwsza melduje się w ćwierćfinale!

Associated Press / Alamy Stock Photo

Włosi bez espresso

Pierwszą połowę w wykonaniu drużyny Luciano Spallettiego można podsumować skrótem 3B: Włosi byli bezradni, bezsilni i bierni. Azzurri nie byli w stanie przejąć inicjatywy, głównie biegali za piłką, a Szwajcarzy dyktowali tempo gry. Mistrzowie Europy z 2021 roku jedynie incydentalnie pojawiali się pod bramką rywala, a ich okazje nie stanowiły większego zagrożenia dla drużyny Murata Yakina.

Ci z kolei prezentowali zorganizowany, wyrachowany i precyzyjny futbol. Byli dokładni, każda ich akcja wyglądała jakby ktoś zaplanował ją od linijki. Po pierwszych 45 minutach mogli prowadzić przynajmniej 2:0, ale kilka razy świetne interwencje notował Gianluigi Donnarumma, który długo trzymał swój zespół “przy życiu”. Ostatecznie tylko strzał Remo Freulera znalazł drogę do włoskiej siatki.

Piękny gol Vargasa

Włoscy kibice liczyli na to, że ich ulubieńcy po przerwie obudzą się z okropnego snu, w którym tkwili przez całą pierwszą połowę. Szwajcarzy bardzo szybko jednak zniszczyli te nadzieje. Wystarczyło zaledwie 30 sekund od rozpoczęcia drugiej części meczu, aby zespół Murata Yakina podwyższył prowadzenie. Kapitalnym strzałem popisał się Ruben Vargas. Gracz Augsburga zdjął pajęczynę z bramki Donnarummy. Bramkarz Italii wyciągnął się jak struna, aby odbić to uderzenie, ale był bezradny wobec fenomenalnej precyzji Szwajcara.

Po drugiej straconej bramce Włosi zaczęli częściej meldować się pod polem karnym przeciwnika. Nic jednak z tego nie wynikało. Raz, że Szwajcarzy dobrze się bronili, a dwa, że trudno było zgadnąć, jaki pomysł na zaskoczenie rywala mają podopieczni Luciano Spallettiego. Można zaryzykować tezę, że sami Włosi tego nie wiedzieli.

Obrońca trofeum poza Euro 2024

Azzurri zawiedli i już na etapie 1/8 finału pożegnali się z mistrzostwami Europy. Włosi zaprezentowali się dziś bardzo blado. Ich gra była zbyt powolna i przewidywalna. Piłkarze Luciano Spallettiego stanowili jedynie tło dla energetycznej Szwajcarii, która zasłużenie zameldowała się w ćwierćfinale Euro 2024.

W kolejnej rundzie drużyna Murata Yakina zagra ze zwycięzcą meczu Anglia – Słowacja.

Szwajcaria – Włochy 2:0

Gole: Freuler 37′, Vargas 46′

Żółte kartki: Barella 35′, El Shaarawy 45′, Mancini 57′

Wyjściowy skład Szwajcarów: Sommer – Schaer, Akanji, Rodriguez – Aebischer, Freuler, Xhaka, Rieder – Vargas, Embolo, Ndoye.

Wyjściowy skład Włochów: Donnarumma – Di Lorenzo, Mancini, Bastoni, Darmian – Cristante, Fagioli, Barella – Chiesa, Scamacca, El Shaarawy.