HomePiłka nożnaLewandowski nie tylko z golami. Jest liderem w innej klasyfikacji

Lewandowski nie tylko z golami. Jest liderem w innej klasyfikacji

Źródło: TVP Sport

Robert Lewandowski w wydanym stopniu przyczynił się do wyjazdowego zwycięstwa 3:2 nad Szkocją w pierwszym meczu Ligi Narodów. Kapitan reprezentacji Polski stał się tym samym współliderem klasyfikacji wszechczasów tych rozgrywek, jeśli chodzi o liczbę asyst.

Lewandowski

PA Images / Alamy

Gol i asysta Lewandowskiego

Robert Lewandowski miał duży udział w zwycięstwie biało-czerwonych na Hampden Park. Kapitan kadry najpierw dograł do Sebastiana Szymańskiego, który w 8. minucie w pięknym stylu dał Polakom prowadzenie, a tuż przed przerwą skutecznie wykonał rzut karny i podwyższył na 2:0.

Lewandowski przebywał na murawie do 72. minuty, kiedy to zastąpił go Adam Buksa. Gdyby nie jego podanie i trafienie z jedenastu metrów, mecz mógłby się potoczyć zupełnie inaczej. Jak się okazuje, asystą do Szymańskiego ustanowił kolejny rekord.

Lewandowski liderem asyst

Jak zauważyło TVP Sport, kapitan reprezentacji Polski ma na koncie już siedem asyst w rozgrywkach Ligi Narodów, czyli od 2018 roku. Jest pod tym względem współliderem z dwoma innymi zawodnikami – taką samą liczbę kluczowych podań mają także Belg Kevin de Bruyne i Hiszpan Marco Asensio.

Liga Narodów to jedyne oficjalne rozgrywki, w których kapitan reprezentacji Polski ma na koncie więcej asyst niż strzelonych bramek (4). Po meczu ze Szkocją łączny bilans Lewandowskiego w polskiej kadrze to 153 spotkania i 84 gole.

Ekipę mistrza Niemiec czeka nieuniknione? Niepewna przyszłość kluczowych postaci
Przemowa Feio w przerwie meczu z Rakowem. Ujawniono, co mówił [WIDEO]
Mecz Ekstraklasy budzi zainteresowanie policji i prokuratury. Klub wciąż czeka na karę