HomePiłka nożnaWojciech Szczęsny jest gotowy do gry. Teraz wszystko zależy od Flicka

Wojciech Szczęsny jest gotowy do gry. Teraz wszystko zależy od Flicka

Źródło: RAC 1

Według informacji hiszpańskiej stacji radiowej “RAC 1” debiut Wojciecha Szczęsnego w FC Barcelonie zbliża się wielkimi krokami. Doświadczony bramkarz ma być do dyspozycji Hansiego Flicka już w meczu z Sevillą.

Wojciech Szczęsny

Szczęsny może zagrać z Sevillą

Na początku października Wojciech Szczęsny podjął sensacyjną decyzję o wznowieniu kariery. Polski bramkarz postanowił skorzystać z propozycji FC Barcelony, która szukała zastępstwa dla kontuzjowanego Marca-Andre ter Stegena. Tym samym 34-latek przerwał sportową emeryturę po 36 dniach.

Mimo krótkiej przerwy Szczęsny potrzebował czasu na nadrobienie zaległości treningowych. W ostatnich meczach Dumy Katalonii Hansi Flick postawił na Inakiego Penę. Jak podaje hiszpańska stacja radiowa “RAC 1”, w meczu z Sevillą niemiecki trener będzie już mógł dać Szczęsnemu szansę na upragniony debiut. Stacja podkreśla, że były golkiper Juventusu jest gotowy do gry “w 100%”.

Mecz FC Barcelona – Sevilla rozpocznie się 20 października (niedziela) o godzinie 21:00. Na razie nie wiadomo, kto wygra rywalizację o miejsce pomiędzy słupkami Dumy Katalonii. Hiszpańskie media przekonują jednak, że to właśnie Szczęsny zacznie mecz z ekipą z Andaluzji w wyjściowej jedenastce. Wiele wskazuje na to, że w niedzielę zobaczymy na boisku dwóch Polaków. Barcelona drżała o zdrowie Roberta Lewandowskiego, ale napastnik ma zagrać w najbliższym meczu La Liga.