HomePiłka nożnaSzalona końcówka meczu w Serie A! Dwa gole w minutę [WIDEO]

Szalona końcówka meczu w Serie A! Dwa gole w minutę [WIDEO]

W meczu szóstej kolejki Serie A piłkarze Parmy oraz Cagliari zafundowali kibicom kapitalne widowisko. Po szalonej końcówce goście wygrali 3:2.

Parma Cagliari

LaPresse / Alamy

Parma z nieba do piekła

Starcie Parmy z Cagliari było istotne w kwestii układu dolnej części tabeli Serie A. Obie drużyny nie rozpoczęły najlepiej obecnej kampanii i chciały zdobyć trzy punkty z teoretycznie łatwym rywalem, aby jak najszybciej odskoczyć od strefy spadkowej.

Pierwsze trafienie w spotkaniu należało do przyjezdnych z Cagliari. W 34. minucie radość kibicom z Sardynii dał Nadir Zortea. Włoch mocnym uderzeniem głową po dośrodkowaniu Zito Luvumbo wbił piłkę do bramki i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1:0. Ten rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron na gola czekaliśmy do 62. minuty. Było to trafienie wyrównujące autorstwa Dennisa Mana. Reprezentant Rumunii był kompletnie niepilnowany w polu karnym rywala i precyzyjnym strzałem wykończył podanie od Woyo Coulibaly’ego.

Parma nie cieszyła się jednak z prowadzenia zbyt długo. W 75. minucie kapitalnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się reprezentacyjny kolega Mana, Razvan Marin. Przy strzale 28-latka najmniejszych szans nie miał strzegący bramki Parmy Zion Suzuki.

Los do Parmy uśmiechnął się natomiast w 87. minucie. Wówczas rzut karny pewnie wykorzystał Hernani, ale chyba nikt nie spodziewał się tego, co wydarzy się już po chwili. Parma nie cieszyła się z prowadzenia bowiem ani minuty.

Cagliari błyskawicznie wznowiło grę i przeszło do ataku. Zawodnicy z Sardynii wymienili między sobą kilka podań, a najważniejsze z nich należało do Gianluki Gaetano. 24-latek świetnie wypatrzył wbiegającego w pole karne Roberto Piccoliego i posłał do niego futbolówkę. Napastnik Cagliari nie myślał zbyt długo i bez przyjęcia uderzył na bramkę. Mocnego strzału Włocha nie był w stanie wybronić Suzuki i Parma ponownie musiała gonić wynik.

Tym razem gospodarzom odrobieni strat się już jednak nie udało i to Cagliari po szalonej końcówce mogło cieszyć się z arcyważnych trzech punktów. Wyspiarze dzięki tej wygranej awansowali na 16. miejsce w tabeli i mają na koncie pięć oczek. Taki sam dorobek ma będąca o jedną lokatę w stawce wyżej Parma.

Parma 2:3 Cagliari

Gole: Man 62′, Hernani 87′ (k.) – Zortea 34′, Marin 75, Piccoli 87′

Żółte kartki: Bernabe, Coulibaly, Haj Mohamed – Obert, Piccoli

Skład Parmy: Suzuki – Del Prato, Osorio, Balogh, Valeri – Hainaut, Bernabe – Man, Hernani, Mihaila – Bonny

Skład Cagliari: Scuffet – Zappa, Mina, Luperto – Zortea, Makoumbou, Adopo, Viola, Obert – Luvumbo, Piccoli

Jeremy Sochan podekscytowany nowym sezonem NBA. “Wszystko jest możliwe”
Nie żyje Dikembe Mutombo. Legenda NBA miała 58 lat
NBA: 21-latek rzuca koszykówkę. Chce podążać za Jezusem
Wieczysta Kraków nie marnuje takich prezentów. Obrońcy odcięło prąd [WIDEO]
NBA: Wielka wymiana tuż przed startem sezonu! Zamienili się gwiazdami
NBA: Derrick Rose zakończył karierę! Był najmłodszym MVP w historii
Los Angeles FC sięga po trofeum! Kolejna asysta Bogusza [WIDEO]
Robert Lewandowski zdobył kolejną bramkę i zachował się jak lis pola karnego [WIDEO]
Boston Celtics gotowi do obrony mistrzostwa NBA. To będzie… ostatni taki sezon?