HomePiłka nożnaSven-Goran Eriksson w szczerym wyznaniu. “Nie wiem ile czasu mi zostało”

Sven-Goran Eriksson w szczerym wyznaniu. “Nie wiem ile czasu mi zostało”

Źródło: Daily Mail

Aktualizacja:

Sven-Goran Eriksson, zasłużony szwedzki były piłkarz i szkoleniowiec ujawnił w styczniu tego roku, że walczy z rakiem trzustki. Teraz 76-latek w swojej kolumnie dla The Telegraph przyznał, że nawet lekarze nie są w stanie powiedzieć mu, ile czasu mu zostało.

Associated Press / Alamy

Eriksson o swoim zdrowiu

Sven-Goran Eriksson podczas swojej bogatej trenerskiej kariery prowadził między innymi reprezentację Anglii w latach 2001-2006. Dotarł do ćwierćfinałów Mistrzostw Świata 2002 i 2006, a także do najlepszej ósemki Mistrzostw Europy 2004.

W styczniu 2024 roku Eriksson przyznał, że jest nieuleczalnie chory na raka trzustki. Wyznał wtedy, że zostało mu “około roku” życia. Teraz, po sześciu miesiącach, sam mówi, że nikt już nie wie ile czasu mu zostało.

Gdy pytam lekarzy, ile czasu mi zostało, nie są w stanie mi odpowiedzieć. Czy to mnie martwi? Myślę, że lepiej nie wiedzieć. Na co dzień jest trochę lepiej i trochę gorzej. Czasami budzę się rano, czując się całkowicie idealnie. No prawie. Inne poranki to problem. Ale dobre dni nadal są i czuję się dobrze. Podróżowałem po całej Szwecji, Anglii, Włoszech, Portugalii i często miałem łzy w oczach z powodu życzliwości ludzi. Zazwyczaj wszyscy mówią dobrze o ludziach, którzy nie żyją. Mam szczęście, że o mnie mówią dobrze, gdy żyję – przyznała legenda na łamach The Telegraph.

W zeszłym tygodniu Eriksson wyznał również, że niespodziewaną wizytę złożył mu David Beckham. — Przyszedł z sześcioma litrami wina z dat, które były dla mnie ważne. Miał wino z 1948 roku – roku moich narodzin. Bardzo miło z jego strony. Jest autentyczny. Beckham był ważną postacią reprezentacji Anglii podczas gdy Eriksson był jej selekcjonerem. Przez lwią część czasu tej współpracy “Becks” był kapitanem drużyny.

Kategorie:

PROMOCJE BUKMACHERÓW

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Walka Adamek – “Diablo” Włodarczyk dojdzie do skutku? Jest jeden warunek
Tomasz Adamek stanowczo o freak fightach. “Byłbym głupi, gdybym tego nie wziął”
Włodarczyk o pashyBicepsie: To dojrzały i świadomy człowiek, nie idiota
“Ferrari” z hitową walką na Narodowym. Tego rywala chciał
Kasjo stanowczo o walce ze Szpilką: Ja nie odmówiłem
Murański tę walkę traktuje osobiście. “Moja vendetta, ani kroku wstecz”
Będzie hit na FAME 22! Wielka walka na PGE Narodowym
Na tej walce McGregor zarobił fortunę! “Bogacze się bogacą”
Don Kasjo uderza w Rafonixa na gali Prime Show MMA. “Taki jesteś pusty…”
Natan nie wystąpi na hitowej gali PRIME! “Zrozumiecie, dlaczego zrezygnowałem”