HomePiłka nożnaAndrzej Strejlau staje w obronie byłego trenera reprezentacji: To nie jego wina

Andrzej Strejlau staje w obronie byłego trenera reprezentacji: To nie jego wina

Andrzej Strejlau stanął w obronie Fernando Santosa. Według legendy polskiej piłki, to zawodnicy ponoszą winę za gole tracone w meczu z Czechami. Były selekcjoner “Biało- Czerwonych” był gościem Tomasza Smokowskiego w programie “Hejt Park – Jesteśmy na Ty!”.

Andrzej Strejlau

Kanał Sportowy

Kadencja Santosa

Fernando Santos zastąpił na stanowisku trenera reprezentacji Polski Czesława Michniewicza. Portugalczyk, który wygrał między innymi mistrzostwo europy, miał poprawić oblicze naszej piłki. Jednak jego kadencja zostanie zapamiętana głównie z kompromitujących porażek. “Biało-Czerwoni” już w debiucie 69-latka przegrali na wyjeździe z Czechami, tracąc dwa gole w ciągu zaledwie trzech minut. Następnie, nie wywieźli choćby punkty z Kiszyniowa prowadząc 2:0 do przerwy. Były selekcjoner reprezentacji Grecji został oficjalnie zwolniony we wrześniu 2023 roku, a za wyniki polskiej kadry odpowiada obecnie Michał Probierz.

To właśnie do wspomnianego już wcześniej starcia z Czechami odniósł się Andrzej Strejlau podczas programu “Hejt Park – Jesteśmy na Ty!”. 84-latek zrzucił winę na piłkarzy. – Nie zgadzam się z taką krytyką Santosa. Jak straciliśmy dwa gole z Czechami to nie jego wina, tylko piłkarzy – powiedział były trener Polaków.

Przypomnijmy, że Strejlau był asystentem Kazimierza Górskiego oraz Jacka Gmocha. Natomiast samodzielnie odpowiadał za wyniki reprezentacji w latach 1989- 1993.

Całość rozmowy z Andrzejem Strejlauem do obejrzenia poniżej.

Były gwiazdor Manchesteru United w Górniku Zabrze? Podolski ujawnia: Rok temu był taki temat
Oto baza reprezentacji Polski na Euro 2024. Tu będzie mieszkała i trenowała kadra
Manchester United wybrał wymarzonego następcę Erika ten Haga!
Kolejne wielkie nazwisko w Arabii Saudyjskiej. Legenda Realu będzie pracować z Ronaldo!
Poznaliśmy składy na mecz o finał Ligi Mistrzów! PSG – Borussia Dortmund
Podolski: Wtedy zakończę karierę…
Jasne stanowisko Lukasa Podolskiego. “Polityka ma się odsunąć daleko od piłki!”
Lukas Podolski o obecnej sytuacji w klubie: Na dłuższą metę tak się nie da funkcjonować
Lukas Podolski o pozostaniu w Polsce. “Moja żona mówi: Ty jesteś głupi na ten Górnik”
Podolski szczerze o stanie akademii Górnika Zabrze. “W Niemczech nie ma takich warunków”