HomePiłka nożnaNikt nie chce tytułu? Jagiellonia przegrywa w Mielcu, arcyciekawa sytuacja w tabeli [WIDEO]

Źródło: Własne/Canal+

Stal Mielec wygrała 3:2 z Jagiellonią Białystok w ostatnim sobotnim meczu 31. kolejki Ekstraklasy. Drużyna Adriana Siemieńca pozostaje na pozycji lidera tabeli, ale jej przewaga nad Śląskiem Wrocław stopniała do dwóch punktów.

Stal - Jagiellonia

Marta Badowska / PressFocus

Jagiellonia traci przewagę nad Śląskiem

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla Jagiellonii, która już w 12. minucie wyszła na prowadzenie za sprawą Nene, który najprzytomniej zachował się w zamieszaniu w polu karnym. W 35. minucie Stal wyrównała na 1:1 – bardzo ładnym uderzeniem głową popisał się Ilja Szkurin, któremu dogrywał Łukasz Gerstenstein.

Tuż po zmianie stron Jagiellonia dała się dwukrotnie zaskoczyć. Najpierw, w 48. minucie Mateusz Matras strzałem głową znalazł drogę do siatki, a w 56. minucie Gerstenstein zdecydował się na sytuacyjny strzał z bocznej strony pola karnego. Zlatan Alomerović niemal wybronił to uderzenie, ale finalnie piłka przekroczyła linię bramkową.

Jagiellonia nie zamierzała tak zostawić sprawy i ruszyła do odważniejszych ataków. W 75. minucie zniwelowała straty, kiedy to gola na 2:3 strzelił Afimico Pululu.

Stal Mielec 3:2 Jagiellonia Białystok
0:1 Nene 12′
1:1 Ilja Szkurin 35′
2:1 Mateusz Matras 48′
3:1 Łukasz Gerstenstein 56′
3:2 Afimico Pululu 75′

Porażka sprawiła, że przewaga Jagiellonii nad drugim w tabeli Śląskiem Wrocław stopniała do dwóch punktów. Stal Mielec z kolei awansowała o dwie pozycje i z dorobkiem 41 punktów zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli.

Co za gol Nahuela Leivy! Śląsk pozostaje w grze o mistrzostwo[WIDEO]
Bayer Leverkusen dołączył do elitarnego grona. Czwarta taka drużyna od 1992 roku
Wątpliwości Chelsea odnośnie Pochettino. Wiemy o co chodzi
Iga Świątek wygrywa turniej WTA 1000 w Rzymie!
Kamil Kuzera: Dla nas liczy się tylko finał w Poznaniu
Wzruszający gest kibiców Bayeru Leverkusen. Minuta ciszy podczas meczu
Bundesliga: Borussia w świetnym stylu kończy sezon. Cudowny gol Marco Reusa [WIDEO]
Janusz Niedźwiedź: Wygrał zespół bardziej zdeterminowany