HomePiłka nożnaPiątkowski zawinił przy dwóch golach. RB Salzburg gorszy od Sparty Praga

Piątkowski zawinił przy dwóch golach. RB Salzburg gorszy od Sparty Praga

Źródło: własne

RB Salzburg musiał uznać wyższość rywala. Sparta Praga wykorzystała między innymi błędy Kamila Piątkowskiego i zapewniła sobie pierwsze trzy punkty w Lidze Mistrzów.

Sparta Praga - RB Salzburg

screen/Canal plus

Niemoc RB Salzburg i poważny błąd Piątkowskiego

W środowy wieczór w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów zmierzyły się Sparta Praga z RB Salzburg. Nie zabrakło więc polskich wątków. W ekipie z Austrii w pierwszym składzie mogliśmy zobaczyć Kamila Piątkowskiego. Polak przebojem wdarł się w tym sezonie do pierwszej jedenastki i nikt od dłuższego czasu nie był w stanie mu dorównać. Na skrzydle w Sparcie Praga gra z kolei Lukas Haraslin, który w latach 2015-2020 był piłkarzem Lechii Gdańsk. Słowak jest jednym z liderów swojego zespołu. W ostatniej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów strzelił gola i zaliczył asystę przeciwko Malmo. Dzięki temu, to właśnie Czesi grają jesienią w najbardziej elitarnych rozgrywkach Europy.

Sparta Praga bardzo dobrze weszła w to spotkanie. Już w drugiej minucie do siatki rywali trafił Kaan Kairinen. Dobrą akcją z lewej strony najpierw popisał się Lucas Haraslin. Słowak oddał groźny strzał, który został sparowany przez bramkarza RB Salzburg, prosto pod nogi Fina, a ten następnie bez problemu uderzył w kierunku bramki bezradnego Blaswicha.

W 42. minucie dużego błędu dopuścił się Kamil Piątkowski. Polak dostał piłkę za plecy i sugerował sędziemu, że Victor Olatunji był na spalonym. Tak się jednak nie stało. Przez brak reakcji reprezentanta Polski, Nigeryjczyk z łatwością złożył się do strzału w polu karnym RB Salzburg. Po chwili mógł cieszyć się ze zdobytej bramki. Przy trafieniu 25-latka asystował Filip Panak.

Piątkowski kontynuuje złą passę. Fatalny występ Polaka

Kamil Piątkowski, który został graczem sierpnia w RB Salzburg, nie będzie dobrze wspominał meczu ze Spartą Praga. Polak ponownie przyczynił się do straty gola. W 58. minucie łatwo dał sobie odebrać piłkę przed polem karnym i zostawił swojego bramkarza w sytuacji trzech na jednego. Co prawda po chwili obrońcy Salzburga doskoczyli do swoich rywali. Jednak w dość prosty sposób zostali ograni przez Qazima Laciego, który podwyższył wynik spotkania na 3:0.

Przez całe spotkanie Sparta Praga miała mecz pod kontrolą. Austriacy nie stworzyli sobie zbyt wielu dogodnych okazji aby powalczyć chociaż o remis. Pewne, bo 3:0 wygrał zespół z Czech

W drugiej kolejce Ligi Mistrzów Sparta Praga na wyjeździe zmierzy się ze Stuttgartem. RB Salzburg z kolei podejmie u siebie francuski Brest.

Sparta Praga 3:0 RB Salzburg

Gole: Kairinen 2′, Olatunji 42′, Laci 58′

Żółte kartki: Douath 72′, Vitik 87′

Sparta: Jensen – Vitik, Panak- Zeleny – Preciado, Laci, Kairinen, Wiesner – Birmancević, Olatunji, Haraslin

RB Salzburg: Blaswich – Dedić, Piątkowski, Blank, Mellberg – Capaldo, Bajcetić, Clark, Dorgeles, Yeo, Gloukh

KSW 100 z kolejnym mistrzem w zestawieniu! Będzie bronił pasa
Fame MMA się nie zatrzymuje. Mistrz walk na gołe pięści wkracza do gry!
Kolejny mistrz zawalczy na KSW 100! Podejdzie do jedenastej obrony pasa
Linia lotnicza reaguje na sytuację z Usykiem.
Zbliża się wielki powrót Mariusza Pudzianowskiego. Dyrektor KSW przerwał milczenie