HomePiłka nożnaSpacerek Bayeru Leverkusen. Lider Bundesligi gromi w Pucharze Niemiec

Spacerek Bayeru Leverkusen. Lider Bundesligi gromi w Pucharze Niemiec

Bayer Leverkusen na własnym stadionie nie dał żadnych szans Fortunie Duesseldorf, wygrywając aż 4:0. Tym samym podopieczni Xabiego Alonso zapewnili sobie awans do finału Pucharu Niemiec, w którym zmierzą się z 1. FC Kaiserslautern i będą murowanym faworytem do zdobycia trofeum.

Florian Wirtz

BSR Agency / Alamy

Przebieg meczu

Bayer Leverkusen nie czekał, tylko od razu ruszył do akcji. Zaraz na początku spotkania, bo w 8. minucie, trafieniem do bramki popisał się spektakularnie grający w tym sezonie wahadłowy Jeremie Frimpong.

Zaledwie 13 minut później, po asyście Floriana Wirtza, na listę strzelców wpisał się Amine Adli.

Tym razem rolę się odwróciły. Tym razem Amine Adli podał futbolówkę do Floriana Wirtza, który swój strzał zamienił na gola. “Aptekarze” jeszcze przed zakończeniem pierwszej odsłony prowadzili 3:0.

W drugiej połowie bramkostrzelność Bayeru Leverkusen spadła, co nie oznacza, że goli już nie było. W 59. minucie, po zagraniu ręką piłkarza fortuny we własnym polu karnym, sędzia po wideoweryfikacji podyktował “jedenastkę” dla liderów Bundesligi. Do jej wykonania podszedł Florian Wirtz i zamienił ją na bramkę.

Jeśli chodzi o statystyki meczowe, to Bayer Leverkusen zdominował rywali pod względem posiadania piłki – 72 do 28%. W oddanych strzałach sytuacja ma się podobnie na korzyść zawodników Xabiego Alonso – 22 (w tym 8 celnych) do 8 (w tym 5 celnych). Tym samym “Aptekarze” kontynuują swoją spektakularną serię meczów bez porażki w tym sezonie i pod koniec maja na Stadionie Olimpijskim w Berlinie spotkają się z 1. FC Kaiserslautern w ramach finału Pucharu Niemiec.

Oficjalnie: rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu!
Izrael został wygwizdany na ceremonii igrzysk! Kibice zareagowali
Erling Haaland “zatwierdził” transfer Rakowa. Zamieścił komentarz
Igrzyska się rozpoczęły! Tak wyglądali Polacy na ceremonii [WIDEO]
Motor pokonuje Lechię po dwóch szybkich ciosach. Pierwsze zwycięstwo beniaminka!
Absurdalne ceny jedzenia na igrzyskach. Kwoty zwalają z nóg
Boniek zareagował na ostatnie skandale podczas igrzysk. Mocno podsumował
Kownacki znów strzela! Trener zdradza plany na napastnika
Od bramki strzelonej Realowi Madryt do I ligi. Ciekawe wzmocnienie Polonii Warszawa!