HomePiłka nożnaSłowacja remisuje z Rumunią. Obydwie drużyny zapisały się w historii!

Słowacja remisuje z Rumunią. Obydwie drużyny zapisały się w historii!

Źródło: Kanał Sportowy

Słowacja zremisowała z Rumunią 1:1. Dla obydwu zespołów był to kluczowy mecz w walce o awans do fazy pucharowej. Rumuni stanęli na wysokości zadania, odrobili stratę i tak jak Słowacy, wywalczyli sobie przepustkę do 1/8 finału. Dla obydwu zespołów jest to drugi występ w fazie pucharowej EURO w historii.

Słowacja - Rumunia

Rumunia wygrywa swoją grupę

Wbrew wcześniejszym plotkom o “grze na remis”, obydwa zespoły wyszły na murawę z nastawieniem ofensywnym. Wynik spotkania po pierwszej połowie idealnie oddawał to, co oglądaliśmy na boisku. W 24. minucie jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Ondrej Duda. Świetnie wykorzystał dośrodkowanie Juraja Kucki i głową skierował piłkę obok bramkarza Rumunii. Słowacy nie zdążyli nacieszyć się prowadzeniem, bo już 13. minut później Rumuni doprowadzili do remisu. Po kontrowersyjnym faulu, sędziowie VAR zdecydowali, że rzut karny należy się drużynie Rumuni. Do wykonania jedenastki podszedł Razvan Marin i piekielnie mocnym strzałem pokonał bramkarza Słowaków.

W drugiej połowie działo się dużo mniej. Obydwie drużyny starły sobie stworzyć dogodne sytuacje do zdobycia bramki, ale zabrakło skuteczności. Słowacy podobnie, jak w pierwszej połowie, dominowali, ale tym razem nie pozwoliło im to zdobyć bramki. Mimo wszystko, remis dla obydwu zespołów był wynikiem korzystnym. Dawał on bowiem awans do 1/8 finału zarówno Słowacji, jak i Rumuni. Mimo wszystko Ci drudzy mieli więcej powodów do radości, bo dzięki remisowi w spotkaniu Ukraina – Belgia, wygrali oni rywalizację w grupie E.

SŁOWACJA 1:1 RUMUNIA

Skład Słowacji: Dubravka – Pekarik, Vavro, Skriniar, Hancko – Kucka, Lobotka, Duda – Schranz, Strelec, Haraslin.

Skład Rumunii: Nita – Ratiu, Dragusin, Burca, Bancu – Marin – Hagi, Marin, Stanciu, Coman – Dragus.

PROMOCJE BUKMACHERÓW

Polskie kluby obłowią się na Euro 2024. Zarobią kilka milionów złotych
Gwiazda Widzewa odchodzi! Jednoznaczny komunikat klubu
City znalazło następcę De Bruyne?! W grze 100 milionów
Faworyci zawodzą na Euro 2024? Szpakowski: UEFA wyciska cytrynę, w której prawie nie ma soku
Milan z hitowym transferem?! Trwają negocjacje
Współpraca duetu z Górnika Zabrze. Podolski pomógł Janzy i dostarczył Słoweńcom 50 kebabów
Helweci powtórzą wyczyn sprzed trzech lat? Zapowiedź meczu Szwajcaria-Włochy
Rostkowski nie przebiera w słowach. “Pod względem sędziowskim to najsłabsze Euro w historii”
Upamecano odpowiada na słowa krytyki po meczu z Polską: Mogłem zachować się lepiej
FIFA ukarała Wisłę Kraków zakazem transferowym?! Królewski stanowczo reaguje. “Jakiś matoł…”