HomePiłka nożnaŚląsk Wrocław w tarapatach. Kolejny mecz bez zwycięstwa

Śląsk Wrocław w tarapatach. Kolejny mecz bez zwycięstwa

Podział punktów w Katowicach. Śląsk Wrocław ma się czego obawiać. Po 12. kolejkach wciąż nie ma na koncie ani jednego zwycięstwa.

Konrad Swierad / Alamy / Sipa US / Alamy

Wyrównana pierwsza połowa spotkania

Pierwszy kwadrans był bardzo spokojny w wykonaniu obu drużyn. Żaden z zespołów nie zagroził bramce przeciwnika, widać było, że obie ekipy starały się wybadać swojego rywala i przede wszystkim nie stracić gola.

GKS Katowice w okolicach 20. minuty po faulu przed polem karnym Śląska Wrocław mógł pokusić się o strzelenie gola. Dobrym uderzeniem popisał się Bartosz Nowak. Piłka po jego strzale trafiła jednak w poprzeczkę. Gospodarze starali się zepchnąć gości do defensywy. Próbowali zagrozić ich bramce pressingiem a następnie atakiem pozycyjnym. Mogli też zdobyć bramkę po rzucie rożnym. Za każdym razem, brakowało jednak dobrego wykończenia.

Śląsk Wrocław przez większość czasu w pierwszej połowie wyglądał bardzo słabo. Drużyna Jacka Magiery przebudziła się dopiero w 43. minucie. Groźną akcję w polu karnym miał Petrov, który dobrze podłączył się do akcji ofensywnej i strzałem głową zmusił do interwencji bramkarza GKS-u.

Podział punktów w Katowicach

Druga połowa była bardzo podobna do pierwszej. Oba zespoły nie kreowały zbyt wielu okazji. Raz Petr Schwarz popisał się niekonwencjonalnym strzałem nożycami, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

Trenerzy próbowali odmienić losy meczu wprowadzając świeżych piłkarzy. Na boisku pojawili się między innymi Adam Zrelak oraz Jakub Świerczok. Ani jeden ani drugi nie pomógł jednak swojej drużynie. Dalej ofensywna gra wyglądała bardzo słabo. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 0:0. GKS dopisuje sobie 4 remis w tym sezonie i kończy tym samym 12. kolejkę z dorobkiem 16 punktów i 9. miejscem w tabeli. Śląsk z kolei może mieć bardzo duże powody do obaw. Wicemistrzowie Polski zamykają tabelę Ekstraklasy i wciąż nie wygrali żadnego meczu w tym sezonie.

W kolejnej kolejce GKS Katowice zmierzy się na wyjeździe z Legią Warszawa. Wrocławianie z kolei podejmą u siebie Stal Mielec.

GKS Katowice 0:0 Śląsk Wrocław

Żółte kartki: Jędrych 15′, Lukas Klemenz 62′ – Guercio 93′

GKS. Katowie: Kudła – Kuusk, Jędrych, Klemenz – Czerwiński, Kowalczyk, Repka, Wasilewski – Błąk, Nowak, Galan

Śląsk Wrocław: Leszczyński – Petrov, Paluszek, Petkov – Żukowski, Pokorny, Baluta, Guercio – Talar, Schwarz, Musiolik

Polak rezerwowym zawodnikiem w walce Mike Tyson – Jake Paul. “Zadzwonił telefon”
Fonfara: Adamek i “Don Kasjo”? Mogę walczyć z dwoma naraz! [WYWIAD]
CloutMMA tonuje nastroje. I zapowiada wielki powrót!