HomePiłka nożnaŚląsk uniknął kolejnej wpadki i wygrywa w Łodzi. ŁKS żegna się z Ekstraklasą

Śląsk uniknął kolejnej wpadki i wygrywa w Łodzi. ŁKS żegna się z Ekstraklasą

Źródło: Własne/Canal+

Śląsk Wrocław odrobił dwa gole straty i wygrał na wyjeździe 2:1 z ŁKS-em, zachowując nadzieję na wywalczenie mistrzostwa Polski. Porażka łódzkiej drużyny oznacza, że nie ma ona już szans na utrzymanie w Ekstraklasie.

ŁKS - Śląsk

ARTUR KRASZEWSKI /A.P.P.A./ / PressFocus

Śląsk zrzuca ŁKS z Ekstraklasy

W pierwszej połowie to gospodarze mieli więcej klarownych sytuacji bramkowych, ale to Śląsk mógł schodzić do szatni z prowadzeniem. W 39. minucie po podaniu Erika Exposito do siatki trafił Nahuel Leiva. Arbiter uznał jednak, że chwilę wcześniej Łukasz Bejger sfaulował Kamila Dankowskiego i nie uznał tej bramki.

Niewykorzystana okazja na prowadzenie zemściła się na Śląsku w 53. minucie. Simeon Petrov po zagraniu Michała Mokrzyckiego zagrał ręką w swoim polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Dani Ramirez i pewnym strzałem wyprowadził ŁKS na prowadzenie.

Śląsk ruszył do odrabiania strat i niedługo później zdołał tego dokonać. W 71. minucie Yehor Matsenko znalazł drogę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Petra Schwarza, a pięć minut później na 2:1 ciekawym uderzeniem trafił Piotr Samiec-Talar. Goście kończyli mecz w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach Matsenki, ale zdołali dowieźć zwycięstwo do końcowego gwizdka.

ŁKS Łódź 1:2 Śląsk Wrocław
1:0 Dani Ramirez [k.] 53′
1:1 Yehor Matsenko 71′
1:2 Piotr Samiec-Talar 76′

Porażka 1:2 oznacza, że ŁKS Łódź stracił matematyczne szanse na utrzymanie w Ekstraklasie. Śląsk natomiast awansował na drugie miejsce w tabeli, a do liderującej Jagiellonii, która ma jeden mecz rozegrany mniej, traci dwa punkty.