HomePiłka nożnaWażna decyzja Śląska Wrocław przed rozpoczęciem sezonu. Piłkarz wyróżniony

Ważna decyzja Śląska Wrocław przed rozpoczęciem sezonu. Piłkarz wyróżniony

Źródło: Śląsk Wrocław

Aktualizacja:

Śląsk Wrocław poinformował, że w sezonie 2024/25 kapitanem zespołu będzie Aleks Petkov. Bułgar przejął opaskę kapitańską po Eriku Exposito, który opuścił klub.

Śląsk Wrocław

PressFocus

Aleks Petkov kapitanem Śląska Wrocław

Wraz z odejściem Erika Exposito ze Śląska Wrocław klub stracił nie tylko swojego najlepszego strzelca, ale też swojego kapitana. Zgodnie z decyzją trenera Jacka Magiery odpowiedzialną funkcję po Hiszpanie przejął Aleks Petkov. Mówimy więc o sytuacji dość nietypowej. Rzadko się zdarza, by w polskim klubie rolę kapitana pełnił obcokrajowiec – zwłaszcza o tak krótkim stażu.

Bułgar trafił do ekipy z Dolnego Śląska w lipcu zeszłego roku. 24-latek wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie od samego początku minionego sezonu. Opuścił tylko jedno spotkanie Ekstraklasy i dał się poznać jako jeden z najpewniejszych defensorów w lidze polskiej. Między innymi dzięki niemu Śląsk Wrocław zakończył sezon 2023/24 z najmniejszą liczbą straconych bramek. 10-krotny reprezentant Bułgarii walnie przyczynił się do zdobytego przez Śląsk wicemistrzostwa kraju. Strona internetowa Śląska zwraca uwagę też na to, że Petkov cieszy się dużym szacunkiem kolegów z szatni.

To nie koniec ważnych decyzji w Śląsku Wrocław. Jacek Magiera wyznaczył też wicekapitanów, którzy będą zastępować Petkova w razie potrzeby. Są to Rafał Leszczyński i Peter Pokorny. Świeżo upieczony kapitan zabrał głos po swojej nominacji.

– Nominacja na rolę kapitana zespołu to oczywiście dla mnie wielki zaszczyt. Cieszę się, że cały klub wraz z zawodnikami i całym sztabem na czele we mnie uwierzyli. Z pewnością będzie to wielka odpowiedzialność, ale zrobię co w mojej mocy, aby wywiązać się z tej nowej roli jak najlepiej. Muszę również przyznać, że ze względu na dość krótki okres, jaki tu jestem, nie spodziewałem się tego, ale obiecuje stanąć na wysokości zadania – deklaruje cytowany przez stronę internetową klubu piłkarz.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Relację na linii Athelticu Bilbao i Nico Williamsa są napięte! Klub jest bardzo stanowczy
Pomocnik Wisły o przejściu Rapidu. “To jest naprawdę realne”
Śląsk wyrwał punkt. Lechia nie dowiozła zwycięstwa [WIDEO]
Adrian Siemieniec: Bardzo ważne jest rozpocząć sezon od zwycięstwa
Manchester United chce ściągnąć kolejnego środkowego obrońcę! Klub rozważa dwie opcje
Tomasz Tułacz przybity po meczu z mistrzem. “Byliśmy sparaliżowani”
Co za gol! Lechia prowadzi we Wrocławiu! [WIDEO]
Legia ma nowego piłkarza? Mocny transfer!
Śląsk ma nowego zawodnika. Ciekawe wzmocnienie wicemistrza
W bólu, ale z happy endem. Jagiellonia ze zwycięstwem na inaugurację! [WIDEO]