HomePiłka nożnaŚląsk znowu pokonany! Cracovia dała prawdziwe show w drugiej połowie

Śląsk znowu pokonany! Cracovia dała prawdziwe show w drugiej połowie

Źródło: Kanał Sportowy

Śląsk Wrocław przegrał 2:4 z Cracovią w meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gospodarze nie utrzymali dwubramkowego prowadzenia z początku spotkania i nie odnieśli pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

Cracovia

Konrad Swierad / Alamy Stock Photo

Śląsk miał świetny start

Podopieczni Jacka Magiery zdobyli dwie bramki w zaledwie osiem minut. Pierwsze trafienie zanotował Simeon Petrov, który już w 2. minucie wyprowadził Śląsk na prowadzenie. Niecałe sześć minut później wynik podwyższył Guercio. Cracovia mimo otrzymania dwóch szybkich ciosów złapała kontakt już w 21. minucie, po tym jak rzut karny wykorzystał Benjamin Kallman.

Cracovia niesamowita w drugiej połowie

Pasy w drugiej połowie zupełnie zdominowały gospodarzy. Już w 47. minucie bramkę wyrównującą zdobył Jakub Jugas. Czech wykorzystał błąd obrony przy wybiciu piłki z rzutu różnego i głową umieścił piłkę w siatce. Nieco ponad 20. minut później Cracovia była już na prowadzeniu, a wszystko za sprawą Micka van Burena. Holender dostał piłkę od Benjamina Kallmana, a następnie precyzyjnym strzałem zewnętrzną cześcią stopy pokonał bramkarza.

Śląsk po stracie dwóch bramek nie wyglądał tak, jakby miał się jeszcze podnieść. Osiem minut później gwoźdź do trumny wbił Ajdin Hasic. 22-latek pewnie wykorzystał rzut karny i podwyższył prowadzenie.

Śląsk wciąż nie odniósł pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. To sprawia, że w dalszym ciągu zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, a strata do 17. Puszczy nie maleje. Cracovia natomiast dzięki wygranej zajmuje 3. miejsce w tabeli. Następny mecz Pasy zagrają u siebie z Lechem, a Śląsk zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Katowice.

Śląsk Wrocław 2:4 Cracovia

Bramki: S. Petrov 2′, T. Guercio 8′ – B. Kallman 21′, J. Jugas 47′, M. van Buren 68′, A. Hasic 76′
Żółte kartki: Samiec-Talar, Petkov, Szota, Żukowski – Hasic, Rózga

Koszmarna sytuacja Jakuba Modera. Robi się coraz gorzej
Goncalo Feio ma ultimatum? Dziennikarz ujawnia
Chelsea straciła punkty. Waleczna postawa Nottingham
Najgorszy start Manchesteru United w historii Premier League! Matty Cash powrócił