HomePiłka nożnaMedia: Sir Jim Ratcliffe wybrał następcę Erika ten Haga!

Media: Sir Jim Ratcliffe wybrał następcę Erika ten Haga!

Źródło: Daily Mail

Aktualizacja:

Posada Erika ten Haga jako szkoleniowca Manchesteru United wciąż pozostaje pod znakiem zapytania. Daily Mail informuje o tym, że nowy współwłaściciel Czerwonych Diabłów wybrał już potencjalnego następcę Holendra. Ma nim być Gareth Southgate.

Erik ten Hag

IMAGO / Andrew Yates / Sportimage

Southgate celem numer jeden

Media cały czas spekulują o przyszłości Erika ten Haga, który regularnie zalicza mniejsze lub większe wtopy. Na rozstanie się z trenerem przygotowuje się już nowy współwłaściciel klubu, Sir Jim Ratcliffe. Jego wymarzonym następcą Holendra ma być Gareth Southgate, obecny selekcjoner reprezentacji Anglii.

Ratcliffe wierzy, że uda mu się przekonać Anglika, aby objął drużynę z Old Trafford już tego lata. Sprawę utrudnia jednak obowiązujący kontrakt Southgate’a z angielską federacją oraz zbliżające się Euro 2024. Kluczowe będzie zdanie samego szkoleniowca i to, czy będzie chciał opuścić kadrę po zakończeniu turnieju.

Do rozwiązania pozostanie także kwestia finansowa. Zwolnienie ten Haga rok przed końcem jego kontraktu ma kosztować Czerwone Diabły 10 milionów funtów. Za podpisanie kontraktu z Southgatem trzeba byłoby natomiast zapłacić 800 tysięcy funtów.

Manchester United w tym sezonie radzi sobie w kratkę. Zespół ten Haga zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli. Z pewnością morale na Old Trafford podniosło zwycięstwo 4:3 w hicie Pucharu Anglii z Liverpoolem. Może to jednak nie być wystarczające, aby utrzymać Holendra na stanowisku.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Mocna wymiana zdań na linii Pasut – Zabielski
„Trener mistrzów świata!” – Ferrari rozpoczyna przygotowania do walki z Salt Papim
Lizak broni Lexy. „Ma dużo do powiedzenia!”
OFICJALNIE! Znamy rywala Takefuna na FAME 21!
Jak Tomasz Adamek trenuje do walki z Bandurą?
Zawodniczka FAME zawalczy w UFC?
Sławomir Peszko wejdzie do klatki? Poznaliśmy nazwisko prawdopodobnego rywala
Alan Kwieciński zapewnia, że odbierze Pas Króla Don Kasjo!
Amadeusz Ferrari odpowiada trenerowi Oknińskiemu!
Walki Polaka z Dubielem NIE BĘDZIE!