HomePiłka nożnaSerie A: Napoli remisuje z Romą! Goście ratują punkt rzutem na taśmę

Serie A: Napoli remisuje z Romą! Goście ratują punkt rzutem na taśmę

W 34. kolejce Napoli zremisowało u siebie 2:2 z Romą. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie, a ostatnia w ostatnich minutach spotkania. Remis gościom uratował Tammy Abraham.

Tammy Abraham

Brak skuteczności Napoli zadecydował o wyniku spotkania

W pierwszej połowie gospodarze oddali 14 strzałów na bramkę i wypracowali sobie 1.44 współczynnika oczekiwanych bramek (xG). To jednak nie wystarczyło do zdobycia bramki i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. W drugiej to goście zaczęli od strzelania goli. W 59. minucie rzut karny na bramkę zamienił Paulo Dybala i wyprowadził Romę na prowadzenie. Sześć minut później bramkę wyrównującą zdobył Mathias Olivera. Wynik remisowy utrzymywał się do 80. minuty, mimo tego że gospodarze ciągle stwarzali sobie sytuację. W 84. minucie Napoli wywalczyło rzut karny. Do jedenastki podszedł Victor Oshimen i pewnie zamienił ją na bramkę. Gospodarze nie nacieszyli się długo prowadzeniem, bo pięć minut później wyrównał Tammy Abraham. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

W całym spotkaniu gospodarze oddali 27 strzałów, czyli o 17 więcej niż Roma. W tym momencie Napoli znajduje się na ósmym miejscu w tabeli, które nie gwarantuje gry w europejskich pucharach. Roma natomiast zajmuje piąte miejsce, premiowane grą w Lidze Mistrzów. Do końca sezonu zostały cztery kolejki.

Sergio Ramos znalazł nowy klub? Zaskakujący kierunek
Josip Stanisić zdecydował o swojej przyszłości. Miał do wyboru Leverkusen lub Monachium
Nowy cel transferowy Legii Warszawa. Tego piłkarza chciała Jagiellonia Białystok
Carlo Ancelotti chcę zatrzymać w klubie dwie gwiazdy. Włoch zwrócił się z prośbą do Pereza
Hiszpańskie media doceniły Lewandowskiego. „Świetna współpraca”
Kto piłkarzem i trenerem sezonu 2023/24? Poznaliśmy nominowanych do nagród Ekstraklasy
Premier League: Aston Villa remisuje z Liverpoolem. Niesamowita końcówka The Villans!
Barca wraca na fotel wicelidera LaLiga. Lewandowski z połowicznym udziałem przy golu
Udział Lewandowskiego przy golu Yamala. Książkowa akcja Barcelony!