HomePiłka nożnaSerie A: Fiorentina rozgromiła Sassuolo. Cztery bramki w 12 minut!

Serie A: Fiorentina rozgromiła Sassuolo. Cztery bramki w 12 minut!

W meczu 34. kolejki Serie A, Fiorentina pokonała Sassuolo aż 5:!. Dubletem popisał się Nicolas Gonzalez. W drugiej połowie gospodarze wrzucili najwyższy bieg, zdobywając cztery bramki w niecałe 12 minut.

Gonzalez

Fiorentina walczy o europejskie puchary

Podopieczni Vincenzo Italiano odpowiedzi na ostatnią porażkę w Pucharze Włoch najlepiej, jak tylko mogli. Prowadzenie objęli już w pierwszej połowie, gdy w 17. minucie spotkania piłkę w siatce umieścił Riccardo Sottil. Najwięcej jednak działo się w drugiej połowie, w której to gospodarze zaserwowali swoim kibicom prawdziwą ucztę. Wszystko zaczęło się w 54. minucie, gdy bramkę zdobył Lucas Martinez Quarta. Radość nie była jednak długa, bo niespełna trzy minuty później bramkę kontaktową zdobył Kristian Thorstvedt. Gospodarze na straconą bramkę zareagowali jeszcze szybciej, bo w niecałą minutę. Na 3:1 ,kilkadziesiąt sekund po golu Sassuolo, strzelił Nicolas Gonzalez. Później w przeciągu ośmiu minut padły kolejne dwie bramki. Najpierw strzelił Antonin Barak, a później znowu Nicolas Gonzalez. To wszystko sprawiło, że kibice gospodarzy świętowali zdobycie aż czterech bramek w przeciągu 12 minut. Po takim gradzie ciosów rywale już się nie podnieśli, a mecz zakończył się wynikiem 5:1.

Dla Fiorentiny jest to bardzo ważne zwycięstwo, ponieważ ciągle walczą oni o grę w europejskich pucharach, Aktualnie zajmują ósme miejsce w tabeli, ze stratą pięciu punktów do siódmego Lazio przy jednym rozegranym meczu mniej. Do końca sezonu pozostało im pięć spotkań i jeśli poważnie myślą o pucharach, muszą w nich dobrze punktować.

Kto piłkarzem i trenerem sezonu 2023/24? Poznaliśmy nominowanych do nagród Ekstraklasy
Premier League: Aston Villa remisuje z Liverpoolem. Niesamowita końcówka The Villans!
Barca wraca na fotel wicelidera LaLiga. Lewandowski z połowicznym udziałem przy golu
Udział Lewandowskiego przy golu Yamala. Książkowa akcja Barcelony!
Barcelona – Real Sociedad. Sheraldo Becker był na własnej połowie i spalił
Liga Mistrzów 2024/25. Kto już pewny awansu? Kto ma szansę? Wyjaśniamy
Koszmarny błąd Emiliano Martineza! Liverpool prowadzi już w drugiej minucie [WIDEO]
Kolejna kontuzja reprezentanta Polski! Uraz wykluczył go z ważnego meczu
Dwóch bardzo ważnych zawodników nie chce zwolnienia Tuchela! Sytuacja nabiera tempa
Wolski z kiksem kolejki, 17-latek z debiutanckim golem. Zdegradowany Ruch ogrywa Radomiaka