HomePiłka nożnaSensacja w PKO BP Ekstraklasie! Mistrz ograny przez beniaminka

Sensacja w PKO BP Ekstraklasie! Mistrz ograny przez beniaminka

Źródło: Canal Plus Sport

Jagiellonia przegrała drugi mecz ligowy z rzędu. Mistrz Polski uległ GKS-owi w Katowicach 1:3.

Adrian Siemieniec

Świetny początek GKS-u Katowice

Pierwszy niedzielny mecz rozpoczął się w dość zaskakujący sposób. Już w 2. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Adrian Błąd. Duży błąd przy tej bramce popełniła defensywa Jagiellonii. Zabawić z napastnikami GKS-u chciał się Jetmir Haliti, ale Kosowianin podał wprost pod nogi Bartosza Nowaka. Były piłkarz Rakowa zgrał do Błąda, a ten mocnym i płaskim strzałem pokonał Sławomira Abramowicza.

Szybkie wyrównanie Jagiellonii

Mistrz Polski ruszył do odrabiania strat. Kwadrans wystarczył podopiecznym Adriana Siemieńca, aby doprowadzić do wyrównania. Do siatki trafił Afimico Pululu. Napastnik z Angoli wykorzystał nieporadność obrońców GKS-u, którzy dopuścili do tego, aby piłka przeszła praktycznie przez całą katowicką defensywę i minęła bramkarza.

Beniaminek się nie poddał

Po zmianie stron lepsze wrażenie sprawiali podopieczni Rafała Góraka. GieKSa starała się o ponowne wyjście na prowadzenie i w końcu jej się to udało. W 73. minucie strzał z dystansu oddał Borja Galan. Piłka odbiła się jeszcze od Mateusza Kowalczyka i wpadła do siatki, mijając zdezorientowanego Abramowicza.

W doliczonym czasie gry gospodarze ruszyli po trzeciego gola. Wynik meczu ustalił Oskar Repka. 25-letni pomocnik strzałem pod poprzeczkę zamknął akcję piłkarzy Rafała Góraka. Podawał mu Adam Zrelak.

Dla Jagiellonii Białystok to już druga ligowa porażka z rzędu. Mistrz Polski, co zrozumiałe, skupia się na europejskich pucharach, ale jeśli nadal będzie zaniedbywał rozgrywki krajowe, szybko znajdzie się w dolnych rejonach tabeli. Dla GKS-u natomiast to już druga wiktoria po awansie do PKO BP Ekstraklasy.

GKS Katowice – Jagiellonia Białystok 3:1

Gole: Błąd 2′, Galan 73′, Repka 90+7′ – Pululu 18′

Żółte kartki: Kowalczyk, Zrelak – Diaby-Fadiga

Wyjściowy skład GKS-u: Kudła – Kuusk, Jędrych, Klemenz – Czerwiński, Kowalczyk, Repka, Rogala – Błąd, Zrelak, Nowak.

Wyjściowy skład Jagiellonii: Abramowicz – Sacek, Haliti, Skrzypczak, Moutinho – Nene, Kubicki – Hansen, Imaz, Chrulinov – Pululu.

Dron na meczu IV ligi! Lewczuk ujawnia. “Nie wierzę!”
Feio wyśmiewał metody Czerczesowa. Szybko został spacyfikowany
Prezes Śląska Wrocław o Świerczoku: Ma motywację, żeby się odbudować. Wyciągamy do niego rękę