HomePiłka nożnaSędziowie odesłani do domu! Więcej meczów na Euro nie poprowadzą

Sędziowie odesłani do domu! Więcej meczów na Euro nie poprowadzą

Aktualizacja:

Dwóch hiszpańskich sędziów nie będzie już brało udziału w żadnym meczu mistrzostw Europy. Po kontrowersyjnych błędach zdecydowano się na odesłanie ich do domu.

Gil Manzano (L)

Gil Manzano (L). Fot. Alamy

Hiszpański dramat

Alejandro Hernandez podczas meczu Szkocja – Węgry był odpowiedzialny za system wideoweryfikacji VAR. Największym echem odbiła się akcja, w której Stuart Armstrong został sfaulowany przez Williego Orbana. Wtedy ten sam sędzia nie zlecił z wozu VAR głównemu sędziemu ponowne sprawdzenie tej sytuacji. – To na 100 procent rzut karny. Ktoś gdzieś musi mi wyjaśnić, dlaczego to nie jest rzut karny. Gdybyśmy dostali ten rzut karny, to mógłby być inny wieczór. Mam inne słowa, ale nie zamierzam ich używać. – grzmiał po ostatnim gwizdku szkoleniowiec reprezentacji Szkocji, Steve Clarke.

Inna sytuacja miała miejsce podczas meczu Austria -Francja. Hiszpański arbiter, Jesus Gil Manzano, nie przyznał rzutu rożnego podopiecznym Ralfa Rangnicka, krótko przed samobójczym trafieniem Maxa Wobera. Wraz z końcem meczu spotkało się to z nie lada kontrowersją, ponieważ dzięki temu golu reprezentacja Francji zapewniła sobie zwycięstwo w tym spotkaniu.  Nie chcę sprawiać wrażenia, że pokładam wszystko w rękach sędziego – stwierdził po meczu trener reprezentacji Austrii, dodając: – Mogłoby być inaczej, gdybyśmy mieli rzut rożny, więc nie rozumiem, jak można było w tym momencie rozstrzygnąć o wznowieniu meczu od bramki. Tym samym zdecydowano się na odesłanie Manzano wraz z jego dwoma asystentami, Diego Barbero i Angela Nevado.

autor: Michał Józkow

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Relację na linii Athelticu Bilbao i Nico Williamsa są napięte! Klub jest bardzo stanowczy
Pomocnik Wisły o przejściu Rapidu. “To jest naprawdę realne”
Śląsk wyrwał punkt. Lechia nie dowiozła zwycięstwa [WIDEO]
Adrian Siemieniec: Bardzo ważne jest rozpocząć sezon od zwycięstwa
Manchester United chce ściągnąć kolejnego środkowego obrońcę! Klub rozważa dwie opcje
Tomasz Tułacz przybity po meczu z mistrzem. “Byliśmy sparaliżowani”
Co za gol! Lechia prowadzi we Wrocławiu! [WIDEO]
Legia ma nowego piłkarza? Mocny transfer!
Śląsk ma nowego zawodnika. Ciekawe wzmocnienie wicemistrza
W bólu, ale z happy endem. Jagiellonia ze zwycięstwem na inaugurację! [WIDEO]