HomePiłka nożnaDramatyczne obrazki w meczu Copa America! Sędzia stracił przytomność

Dramatyczne obrazki w meczu Copa America! Sędzia stracił przytomność

Mecz Kanady z Peru był historyczny, zwłaszcza dla tych pierwszych, bowiem wygrali oni swoje pierwsze spotkanie w Copa America. Głośno o starciu tych drużyn będzie jednak z jeszcze jednego powodu. Jest nim zasłabnięcie jednego z arbitrów liniowych.

Maxime Crepeau

Alamy/Nick Tre. Smith

Sędzia zemdlał z powodu upału

Do sytuacji doszło w czwartej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy. Wówczas jeden z arbitrów liniowych znienacka padł nieprzytomny na murawę. Wszyscy osłupieli, a bramkarz Kanady, Maxime Crepeau, natychmiast wezwał służby medyczne i sam zaczął udzielać pomocy poszkodowanemu.

Na całe szczęście skończyło się na strachu. Okazało się, że przyczyną utraty przytomności u arbitra liniowego była bardzo wysoka temperatura (mecz rozgrywany był w prawie 40-stopniowym upale). Choć sędzia boisko opuścił o własnych siłach, to nie był w stanie kontynuować pracy i został przewieziony do pobliskiego szpitala.

Samo spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kanady 1:0. Jedynego gola w 74. minucie strzelił Jonathan David. Do tego Peruwiańczycy kończyli ten mecz w osłabieniu – kwadrans przed bramką dla Kanadyjczyków czerwoną kartkę za brutalny faul na Jacobie Shaffelburgu obejrzał Miguel Araujo.

Nawałka zabrał głos w sprawie pozostania Probierza. Nie miał wątpliwości
Kay Tejan jednak nie dla Rakowa Częstochowa. Holender opuszcza Polskę!
Ogromne zmiany w Podbeskidziu. Mnóstwo transferów
To już oficjalne. Drugi najdroższy transfer w historii angielskiego klubu
Z Górnika Zabrze do Ruchu Chorzów. Ogłoszono transfer skrzydłowego
Motor Lublin zaczyna się zbroić. Beniaminek ogłosił pierwszy transfer
Chelsea rozbije bank na nowego napastnika? W grę wchodzi nawet 100 milionów funtów!
Moskal szczerze o brakach w kadrze Wisły. “Kogo miałem tam wystawić?”
Lech Poznań rozważa wzmocnienie ofensywy. Jest zainteresowanie skrzydłowym z ligi tureckiej
Dawidowicz ma żal po Euro 2024. “Na tych mistrzostwach mogliśmy zrobić coś więcej”