HomePiłka nożnaSebastian Szymański przerwał długą posuchę. Polak z asystą w meczu Fenerbahce!

Sebastian Szymański przerwał długą posuchę. Polak z asystą w meczu Fenerbahce!

Źródło: Cezary Kawecki

Sebastian Szymański nie mógł zaliczyć ostatnich spotkań w barwach Fenerbahce do udanych. Polak wreszcie przerwał jednak długą posuchę ofensywną i zanotował asystę w triumfie Fenerbahce nad Adaną Demirspor. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2.

Sebastian Szymański

Michael Bulder / Alamy

Szymański wreszcie z wkładem w bramkę

Sebastian Szymański rozgrywał świetny sezon dla Fenerbahce, ale Polak w ostatnich miesiącach ewidentnie wpadł w dołek formy. Reprezentant Polski zaliczył dzisiaj pierwszy od 14 stycznia wkład w bramkę swojej drużyny.

Fenerbahce w ramach 31. kolejki tureckiej Super Lig mierzyło się z Adaną Demirspor na własnym stadionie. Żółte Kanarki ostatecznie wygrały to spotkanie 4:2, a asystę przy jednej z bramek zaliczył właśnie Szymański. Podanie Polaka okazało się decydujące przy trafieniu Serdara Dursuna, który ustalił wynik spotkania w 85. minucie. Szymański doskonale dośrodkował z rzutu wolnego na głowę swojego kolegi z drużyny.

Fenerbahce dzięki temu trafieniu przybliża się do lidera, którym jest Galatasaray, na dwa punkty. Podopieczni Ismaila Kartala do końca walczą o zdobycie mistrzostwa kraju i liczą na potknięcie Lwów.

Atmosferę towarzyszącą walce o mistrzostwo podgrzeje z pewnością także zbliżające się starcie obu drużyn. Nie będzie to jednak mecz ligowy, a potyczka o Superpuchar Turcji. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia o godzinie 20:30.

Nowy nabytek Rakowa ma problem. Marek Papszun nie będzie zadowolony!
Nowy piłkarz Realu rozpłakał się na prezentacji. “Nie mam słów”
Neymar wraca do treningów! Nie było go 10 miesięcy
Maguire o nowym piłkarzu Manchesteru: Jest jeszcze bardzo młody
Manchester United przechwyci zawodnika Bayernu? Miał trafić do innego klubu Premier League
David De Gea znalazł nowy klub? Może zostać w Europie!