HomePiłka nożnaDwa nieuznane gole i strata punktów. Milan remisuje, Inter o krok od tytułu

Dwa nieuznane gole i strata punktów. Milan remisuje, Inter o krok od tytułu

AC Milan dokonał heroicznego pościgu i pomimo przegrywania 1:3 z Sassuolo, ostatecznie zdołał zremisować to spotkanie 3:3. Taki wynik oznacza, że Inter Mediolan jest o krok od mistrzostwa Włoch.

Luka Jović

Milan dogonił Sassuolo

Spotkanie rozpoczęło się dla Milanu w najgorszy z możliwych sposobów. Już w czwartej minucie po ładnym strzale z półobrotu na 1:0 dla Sassuolo trafił Andrea Pinamonti, a w 10. minucie na 2:0 podwyższył Armand Lauriente, korzystając z obrobiny szczęścia i niezdecydowania defensywy “Rossonerich”.

Goście szybko ruszyli do odrabiania strat. W 18. minucie do siatki trafił Samu Chukwueze, ale po analizie VAR okazało się, że Nigeryjczyk był na spalonym. 120 sekund później Milan dopiął swego – piękną indywidualną akcją popisał się Rafael Leao, który silnym strzałem z pola karnego strzelił kontaktową bramkę.

Drugą połowę Milan rozpoczął niemal tak samo źle, jak pierwszą, bowiem w 53. minucie Lauriente podwyższył na 3:1. Goście ponownie ruszyli do odrabiania strat, które w 59. minucie zniwelował Luka Jović. Cztery minuty później ponownie pecha miał Chukwueze, który po raz drugi nie mógł się cieszyć z gola z powodu pozycji spalonej. Milan zdołał jednak wyszarpać jeden punkt – gola na wagę remisu strzelił Noah Okafor.

3:3 Noah Okafor 84′

Remis Milanu oznacza, że w niedzielny wieczór Inter Mediolan może bardzo mocno zbliżyć się do mistrzowskiego tytułu. W przypadku zwycięstwa nad Cagliari, na sześć meczów przed końcem sezonu będzie miał aż 16 punktów przewagi nad rywalem zza miedzy.