HomePiłka nożnaBardzo trudna sytuacja Ryśka Stańka. Uruchomiono zbiórkę

Bardzo trudna sytuacja Ryśka Stańka. Uruchomiono zbiórkę

Źródło: Własne

Aktualizacja:

Rysiek Staniek – legenda polskiego futbolu, były piłkarz między innymi Górnika Zabrze czy Legii Warszawa, zawodnik, który zdobył wicemistrzostwo olimpijskie w Barcelonie w 1992 roku, znalazł się w trudnej sytuacji zdrowotnej. Uruchomiono zbiórkę.

Pomoc dla Ryśka Stańka

Sytuację Ryśka Stańka przedstawił najpierw Marek Koźmiński, który miał okazję przez lata dzielić z nim piłkarską szatnie. Następnie swoją perspektywę zaprezentował Mateusz Borek przedstawiając plany Kanału Sportowego w kontekście wsparcia Ryszarda.

Nasz przyjaciel, kolega z boiska, dzięki któremu wygraliśmy wiele spotkań, z którym spędziliśmy wiele fantastycznych minut, godzin, nawet tygodni i miesięcy i lat razem na boisku, ma poważny problem ze zdrowiem, bo to nie jest jeden udar, to są niestety dwa udary. Bardzo zaawansowana cukrzyca, takie stadium już bardzo, bardzo poważne. Od piątku Rysiu jest już w szpitalu Uniwersytetu Jagiellońskiego, badają go kompleksowo, sprawdzają wszystko co można. By mu ulżyć przy jego bardzo skomplikowanej sytuacji, bo na jedno oko już kompletnie nie widzi, na drugim zostało mu jakieś 20%, więc mówimy o oczach, o dużych problemach z poruszaniem się, także wszyscy życzymy by wrócił do zdrowia, by wrócił do w miarę sprawności, bo to chłopak, który ma 53 lata. To coś nieprawdopodobnego, tutaj widać jak ważne jest zdrowie – przyznał Marek Koźmiński.

My dzisiaj rozmawiając przed programem z Markiem i prezesem Sawickim uzgodniliśmy temat, że chcielibyśmy jako Kanał Sportowy zorganizować spotkanie z którego dochód przeznaczymy dla Rysia, bo wiadomo, że w jego nowej, trudnej sytuacji życiowej trzeba będzie zaadaptować dom do jego warunków poruszania się. Myślimy o meczu “przyjaciele Kanału Sportowego” kontra reprezentacja olimpijska z Barcelony. Myślę, że to byłaby fajna koncepcja, poprosilibyśmy wtedy o frekwencję, o zbiórki – wydaje mi się również, że znajdziemy kilka firm, które będą z naszą ideą sympatyzować – wyznał Mateusz Borek.

Zbiórka dla Ryśka Stańka na rehabilitacje, leczenie, przystosowanie domu oraz zakup samochodu dla osoby niepełnosprawnej została uruchomiona. Można ją znaleźć w opisie oraz w przypiętej wiadomości programu Kanału Sportowego.

Kategorie:

PROMOCJE BUKMACHERÓW

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Grbić odpowiada na zarzuty kibiców: Uważam, że podjąłem słuszne decyzje
Polscy siatkarze mają za sobą ciężki okres. “Mentalnie byłem już u krańców wytrzymałości”
Wielki powrót do Rzeszowa! Mistrzyni Polski znów w DevelopResie
Oficjalnie: FIVB wprowadza zmiany przed turniejem olimpijskim!
Polacy wygrali z Egiptem! Udany początek Memoriału Wagner
OFICJALNIE: Fabian Drzyzga ma nowy klub! Znów opuścił PlusLigę
Grbić zaskoczył nawet prezesa PZPS! “Nie chcę oceniać powołań”
Nieprzewidywalny rywal może zatrzymać Polskę. Heynen przestrzega
Bednorz reaguje na decyzję Grbicia. Wzruszające słowa
Piotr Gruszka nie ma wątpliwości. Właśnie tego obawia się Grbić