HomePiłka nożnaRuch Chorzów z kompromitującą wpadką! Skorzystał beniaminek [WIDEO]

Ruch Chorzów z kompromitującą wpadką! Skorzystał beniaminek [WIDEO]

Źródło: X/Betclic 1. Liga

Stal Stalowa Wola wygrała pierwsze spotkanie w tym sezonie Betclic 1. Ligi. Beniaminek, ku zdziwieniu wielu, ograł na własnym stadionie Ruch Chorzów 2:0.

Ruch Chorzów

Konrad Swierad / Alamy Stock Photo

Ruch Chorzów przegrał ze Stalą Stalowa Wola

Od przejęcia Ruchu Chorzów przez Dawida Szwargę w kierunku Niebieskich płynęło sporo pochwał. Spadkowicz z PKO BP Ekstraklasy pod wodzą nowego trenera pewnie wygrał dwa ligowe spotkania i przeszedł I rundę Pucharu Polski. Po drodze chorzowianom przytrafiła się też bolesna wpadka, jaką była wysoka porażka z Miedzią Legnica.

W niedzielę Ruch spowodował jednak, że nawet jego kibice łapali się za głowy z niedowierzaniem. Niebiescy grali na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola, beniaminkiem, który w tym sezonie nie wygrał jeszcze żadnego meczu i byli zdecydowanym faworytem tej potyczki. Nieoczekiwanie to gospodarze byli stroną nieco bardziej przeważającą na boisku i korzystając z ofensywnej nieudolności swoich rywali jeszcze przed przerwą otworzyli wynik spotkania.

Stal poszła za ciosem i już po dziesięciu minutach drugiej połowy podwyższyła swoje prowadzenie. Aż do końcowego gwizdka chorzowianie nie byli już w stanie nawiązać walki z rywalami, w czym zdecydowanie nie pomogła czerwona kartka Jakuba Myszora. Ruch zanotował drugą porażkę z rzędu, pozwalając beniaminkowi na chwilę radości z pierwszego kompletu punktów zanotowanego w bieżących rozgrywkach,

Remis w derbach Madrytu! Kibice Atletico nie wytrzymali i wymusili przerwę w grze
Świetny gol Realu! Królewscy prowadzą z Atletico [WIDEO]
Jose Mourinho ukarany w kuriozalnej sytuacji! Portugalczyk chciał zamanifestować
Roman Kosecki krytycznie o klubach Ekstraklasy. Mocne słowa!
Szalony mecz w Bundeslidze! Siedem goli i niezwykły powrót
Jakub Kiwior może wrócić do składu. Arsenal ma problem
Fernandes z niesłuszną czerwoną kartką. Sędziowie VAR z blokadą z protokołu…
Wielkie pudło Sebastiana Szymańskiego! Gracz Fenerbahce nie trafił w świetnej sytuacji