HomePiłka nożnaRonald Koeman pewny siebie po meczu z Polską. “W pełni zasłużone zwycięstwo”

Ronald Koeman pewny siebie po meczu z Polską. “W pełni zasłużone zwycięstwo”

Źródło: NOS

Holendrzy zapewnili sobie zwycięstwo w starciu z Polską dopiero w 83. minucie. Ronald Koeman jednak nie ma wątpliwości, kto powinien wygrać to spotkanie.

Associated Press / Alamy Stock Photo

“W pełni zasłużone zwycięstwo”

Na pomeczowej konferencji prasowej selekcjoner Holendrów był przekonany o jakości własnej drużyny. Koeman nie odniósł się do tego, że jego drużyna musiała na początku gonić wynik, a prowadzenie piłkarze Oranje osiągnęli dopiero pod koniec spotkania.

– To było zwycięstwo po ciężkiej walce, ale w pełni zasłużone. Musieliśmy na to ciężko pracować i to napawa nas dobrym samopoczuciem – powiedział Koeman.

– Ten wynik daje spokój ducha przed meczem z Francją – dodał.

Ciężka przeprawa Holendrów

Piłkarze Oranje byli dziś lepszą drużyną, ale z pewnością musieli sowicie się napracować na te trzy punkty. Co więcej, jako pierwsi stracili bramkę i musieli gonić wynik. Ostatecznie zwycięstwo Holendrom dał wprowadzony w 81. minucie Wout Weghorst. 31-latek chwilę później pokonał Wojciecha Szczęsnego, zapewniając swojej drużynie pierwszą wygraną na Euro 2024.

W najbliższy piątek o godzinie 21:00 Holandia zmierzy się z Francją. W ten sam dzień, ale trzy godziny wcześniej rozpocznie się mecz Polski z Austrią.

PSG zatrzymało wielki talent! Bardzo młody piłkarz zostaje w klubie
Poznaliśmy kolejną parę 1/8 finału mistrzostw Europy
Francuski bramkarz kpi z Lewandowskiego! Maignan wyśmiał Polaka
Lewandowski opowiada o rzucie karnym. “Trochę dreszczyku było”
Wszystko jasne w grupie C! Nie ma niespodzianek
10 wniosków po występie Polski na Euro 2024. Jest nadzieja, ale i dużo pracy
Dawidowicz nie może tego odżałować. “Wielka szkoda”
Bez bramek w Monachium. Dania zremisowała z Serbią
Anglia potwierdza nicość, ale awansuje do 1/8 finału. Niesamowita sytuacja Słoweńców
Koeman kipiał ze złości po meczu Holandia – Austria. “To wstyd”